Wpis z mikrobloga

Szczerze to jak bym miał obstawiać, co jest bardziej prawdopodobne - rozpad Konfederacji czy rozpad koalicji rządzącej to śmiało obstawiałbym rozpad Konfedracjii.

To naprawdę niesamowite, jak te małe ugrupowanie liczące obecnie 18 posłów jest wewnętrznie sprzeczne przez swój ekstremizm. Tam nie ma miejsce na jakikolwiek dialog czy realną współpracę. Co by dopiero się działo, gdyby Konfederacja była członkiem jakiekolwiek rządu i miała realny wpływ na proces legislacyjny.

To jest dopiero egzotyczna koalicja, z której zresztą od początku istnienia odchodzą pierwotni członkowie jak Liroy, Korwin czy Dziambor z wolnościowcami. Braun jest prędzej czy później do odstrzału, z tak niezrównoważonym człowiekiem nie da się realnie iść po władzę.

Zostaje Bosak i Mentzen ze swoimi ugrupowaniami, którzy wydają się na ten moment dogadywać, ale łatwo się dogadywać nie mając jakiekolwiek wpływu na wynik głosowań. Dodatkowo wciąż narodowcy bardziej mi pasują ideologicznie do PiSu niż do Mentzena. Gdy z PiSu odejdzie Kaczyński to obstawiam osobiście rebrading tego ugrupowania i odcięcie się od przeszłości. Myślę, że to może dopełnić rozpad Konfederacji.

#konfederacja #polityka #mentzen
  • 15
@TroszkeUroczy zastanawiam się, czy gdyby PiS z Konfą miałoby większość, to czy Braun nie dostałby jakiegoś ważnego ministerstwa? To by była dopiero kompromitacja Polski na arenie międzynarodowej gdyby coś podobnego odwalił jako konstytucyjny minister podczas oficjalnej państwowej wizyty zagranicznej.
Szczerze to jak bym miał obstawiać, co jest bardziej prawdopodobne - rozpad Konfederacji czy rozpad koalicji rządzącej to śmiało obstawiałbym rozpad Konfedracjii.


@TroszkeUroczy: Dość oczywiste. Koalicję spaja najtwardsze spoiwo na świecie - pieniądze.
@TroszkeUroczy: Większość posłów Konfederacji musiała zamknąć swoje biznesy by poświęcić się pracy posła, więc jest to dla nich strata, a nie zysk. A wszyscy są tam dla idei, no bo inaczej podpięliby się pod PIS albo PO już dawno. Poza tym z bycia małym klubem opozycyjnym nie ma dużych pieniędzy. Duże pieniądze to są z dojenia instytucji państwowych i spółek skarbu państwa.
@Jah00:

Większość posłów Konfederacji musiała zamknąć swoje biznesy by poświęcić się pracy posła, więc jest to dla nich strata, a nie zysk.


Nie znam biografii wszystkich 18 członków Konfederacji, ale ktoś poza Mentzenem i chyba Wiplerem ma tam jakiś biznes? Bo taki Bosak jest znany właśnie z braku pracy i biznesu poza polityką.

Poza tym w przypadku takiego Mentzena to moim zdaniem mylisz przyczynę ze skutkiem. To nie tak, że musi
Nie znam biografii wszystkich 18 członków Konfederacji, ale ktoś poza Mentzenem i chyba Wiplerem ma tam jakiś biznes?


@TroszkeUroczy: Tak, Mentzen, Wipler, Skalik, Foltyn, Wilk, Fritz, Mulawa, Kamiński to są przecież przedsiębiorcy. W szeregach Konfederacji jest najwięcej przedsiębiorców. Reszta to głównie prawnicy i inni specjaliści, którzy bez problemu znaleźliby lepiej płatną pracę na wolnym rynku. Czepiają się Bosaka, bo jego najłatwiej zaatakować, gdyż karierę buduje prawie wyłącznie na polityce, ale za
@Jah00: wspomniałeś że zostawili biznesy dla polityki. Może przykład jakiś przykład? Jaki to wielki biznes miał Wipler kiedy wchodził do polityki? Koleś siedzi w politycy od końcówki lat dziewięćdziesiątych i na tym głównie robił kasę. ¯\(ツ)/¯
@makaronzjajkiem: Wipler ma firmę lobbystyczną, której klientami były duże koncerny i świadczył usługi prawnicze. Zarobił na tym kupę kasy w ostatnich latach. Właśnie na tym, a nie na polityce, na której się tylko traci, bo w kampaniach wyborczych w latach 2014-2015 sporo utopił, a wybrany nie został. A teraz zostając posłem musiał sprzedać udziały w firmie i zrezygnować z wszelkich funkcji w niej, żeby nie być posądzonym o konflikt interesów. Wipler
@Jah00: piękny mit założycielski. Najgorzej, że z faktami ma to mało wspólnego. Przypominam, Wipler był posłem w latach 2011-2015 z ramienia PiS. Całe życie kombinuje róży różnych fundacjach i wyciąga z nich kasę (przypominam, że ma postawione zarzuty o defraudacje). No i jeszcze duchy w SSP i ministerstwach. Kryształowy człowiek, wzorowy biznesmen i wzór do naśladowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@makaronzjajkiem: Ale to ty kłamiesz. Wipler wystąpił z PIS w 2013 roku. Był w PISie przez 15 miesięcy i nie musi nic kombinować, bo jako dobry prawnik zawsze dużo zarabiał i umiał się odnaleźć zawodowo. Zarzuty są całkowicie fikcyjne, bo wszystkie pieniądze zwrócił i to dwukrotnie, by nikt nie mógł powiedzieć, że fundacja cokolwiek straciła.
Był w PISie przez 15 miesięcy


@Jah00: tak, tak, a to, że startował z listy PiS w 2005 to się pewnie nie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jako dobry prawnik zawsze dużo zarabiał i umiał się odnaleźć zawodowo


@Jah00: patrz, jaki dziwny zbieg okoliczności, akurat jak się przymilił do PiS to znalazł pracę w takich miejscach jak:
- PERN S.A. (SSP - siedział w radzie nadzorczej)
tak, tak, a to, że startował z listy PiS w 2005 to się pewnie nie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@makaronzjajkiem: Liczy się proszę pana kto kim jest i jakie ma poglądy, a nie gdzie startował.

niestety SWPS nie podziela tej opinii


@makaronzjajkiem: Opinia czysto polityczna. Wielu ludzi Wiplera nie lubi, ale ja nie mam powodu. Nie widzę nic złego w tym, że gość jest obrotny,
@Jah00: mówisz o tych poglądach Wiplera, gdzie razem z Bosakiem wyśmiewali Korwinistow/Wolnościowców? Czy o inne poglądy? Twierdzisz, że nie był w radach nadzorczych SSP? Większości życia nie spędził w różnych fundacjach? Przecież łatwo sprawdzić jego życiorys, nie wiem komu chcesz kit wcisnąć ¯\(ツ)/¯