Wpis z mikrobloga

Od września, o tej porze, przejechanie autobusami typu 145 to gwarantowane przepychanie się łokciami do wyjścia. Zawsze staram się nie przyklejać do drzwi i wchodzić np. by wykorzystywać optymalnie miejsce w autobusie.
Tylko, że wychodzenie to masakra. Ludzie stoją w przejściach, często mają słuchawki, są odwrócenie i nie słyszą. Często ich po prostu przesuwam ręka xd

#wroclaw #mpkwroclaw
  • 18
@PurpleHaze: O tym to nawet nie wspominam. Do tego zawsze musi stanąć blisko drzwi zamiast poszukać jakiegoś miejsca przy oknie.

@Beszczebelny Kumpel miał dobry sposób na takich. Zaczynał się bawić ich zamkami w plecakach. Tylko gość miał 195 cm wzrostu i był szeroki jak szafa, więc na ogół odwracali się żeby coś powiedzieć, ale odpuszczali.
@Lonate: @Beszczebelny @Darth_Gohan co do plecaków to powiem wam że kiedyś też nie ściągałem plecaka w autobusie, raz znajomy zwrócił mi uwagę żebym zdjął bo to #!$%@? i dopiero sobie zdałem sprawę że jak się zdejmie plecak to i mi i pozostałym w otoczeniu jest przyjemniej.

Nie miałem #!$%@? na ludzi, po prostu byłem debilem który nie kojarzy faktów i ktoś musiał mu to uświadomić.
@Hmrogrz:

Nie miałem #!$%@? na ludzi, po prostu byłem debilem który nie kojarzy faktów i ktoś musiał mu to uświadomić.


No, ale to nie jest ciężkie do skojarzenia. Jedziesz komunikacją miejską. Trafiasz na innego geniusza z plecakiem. Typ Ci przeszkadza. Inny jak ma zdjęty i trzyma w nogach to jest łatwiej. Naprawdę ktoś musi Ci to powiedzieć żeby to załapać?

@Ogau Ja sobie nie wyobrażam jak 145 miałaby przewieźć o 10
@Bumelante: To też akurat prawda. Tylko skoro są tak przewrażliwieni to czemu nie dostrzegają tak błahego problemu jak zdjęcie plecaka? Przecież nawet jak masz swój na plecach to w którymś momencie będzie Cię wkurzał plecak kogoś innego.
Naprawdę ktoś musi Ci to powiedzieć żeby to załapać?


@Darth_Gohan: Tak, totalnie ktoś musiał mi to powiedzieć. Dla tych którym wydaje się to oczywiste, może się to wydawać niesamowite, ale tak niektórzy nie ogarniają takich rzeczy i trzeba im je wypunktować.
@Ogau: Ich już wali na głowę w tym mieście. Przecież to będzie dramat.

@Hmrogrz: To powiem Ci taką jedną zajebistą rzecz. W każdym autobusie masz nawet napisane, że masz obowiązek zdjęcia plecaka. W regulaminie jest to pięknie wyszczególnione.

To dlatego ostatnio musiałem prostować jakiegoś gimbusa żeby wyłączył te gówno rapsy z głośnika bluetooth na pół tramwaju bo zwyczajnie nikt mu do tej pory uwagi nie zwrócił. No nic.
@Darth_Gohan: no żyjemy w dosyć głupim społeczeństwie które nie do końca mysli o tym co się dzieje w okół. Zdjęcie plecaka w autobusie to jest zajebiście duży komfort dla właściciela plecaka. Jedzie się dużo przyjemniej. Ale trzeba na to wpaść.

Nie oszukujmu się że jacyś ludzie regulamin MPK czytają. Jak by zrobić naklejki takie jak z zakazem palenia, tylko dla zdejmowania plecaka to pewnie więcej osób by ogarnęło.

Ja sam widze