Wpis z mikrobloga

#druk3d #grafika hej mirki, potrzebuję przenieść wektor z Ai do stl (program cura, stricte do spreparowania druku). Jak mogę to uczynić?
Mianowicie, mam płaski projekt, który chcę wydrukować w 3d nadając mu jedynie wysokość w programie. Konwertery typu png/ai - stl niby działają, ale ze sporymi błędami (gładkie brzegi tworzą się "schodkami", a nie płynną falą.) Modelowanie na nowo odpada, bo jedyne co umiem wymodelować to sześcian z dziurą w środku, a projekt mam, potrzebuję go tylko przenieść w wersji 2d i nadać mu wysokość.
Z góry dziękuję <3
  • 7
  • Odpowiedz
@KRYTEXTV: Do Blendera można importować krzywe w SVG, tylko będziesz musiał na nowo skalę ustawić, bo po imporcie obiekt jest bardzo mały. Jakby co to 1 BU (blender unit) to 1 mm w realu.
  • Odpowiedz
@KRYTEXTV: nie to nie jest slicer tylko program do modelowania 3D, ale opensource i exportuje do stl
czasami przerabiam modele we freecad i potem do stl i do cura jako slicer
  • Odpowiedz
  • 0
@funeralmoon Blender super ogarnął. Dodatkowo zapytam, bo może wiesz. Da radę jakoś w blenderze nadać temu płaskiemu modelowi wysokość? Bo jak włączam narzędzie skali i edytuje os pionu to nie reaguje, tyko boki płaskie.
  • Odpowiedz
@KRYTEXTV: Oczywiście - jeżeli zaimportowałeś SVG to blender widzi go jako krzywe Beziera. Edytuje się je w zakładce krzywe (pacz obrazek). Ale zanim zaczniesz zmieniać parametry, przeskaluj obiekt do docelowego rozmiaru i nadaj mu skalę (ctrl A) bo inaczej po eksporcie nie będzie miał zadanych wymiarów. Na obrazku po prawej jest zakładka scale i powinny być tam same 1,1,1
funeralmoon - @KRYTEXTV: Oczywiście - jeżeli zaimportowałeś SVG to blender widzi go j...

źródło: krzywe svg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@funeralmoon bardzo dziękuję za obszerną pomoc, ogarnąłem przez opcję extrude region i jakoś idzie, ale program fajny, a rada na przyszłość się przyda! Dziękuję ślicznie
  • Odpowiedz