Wpis z mikrobloga

@Fritzowski: W sumie to pomiarowo nie są aż takie złe. https://crinacle.com/rankings/headphones/

Nie wiem, może i dobre. Ja mam DT990 PRO i mi się podobają, ale niektórzy narzekają na zbyt ostre tony wysokie. Są też mniej wymagające modele 80 ohm.

Beyer na pewno będzie miał lepszą jakość wykonania bo nadal robią je w Niemczech a AKG to już chińszczyzna klepana przez Samsunga do którego ta marka należy.
  • Odpowiedz
@Fritzowski: Jeżeli o tą kwestię chodzi to modele 80ohm powinny być pod tym względem "uniwersalne". Moje mają 250ohm i smartfonowi brakuje mocy (limit głośności), pecetowi już nie.

A co do konstrukcji otwartej lub zamkniętej, to już kwestia osobista. Zamknięte to bas i izolacja, a otwarte to przestrzeń i przeciekanie dźwięku. Preferencje tutaj grają większą rolę.

Moje DT990 PRO kompletnie nie izolują dźwięku, słyszę wszystko co dzieje się dookoła mnie, i
supra107 - @Fritzowski: Jeżeli o tą kwestię chodzi to modele 80ohm powinny być pod ty...
  • Odpowiedz
@Fritzowski K371 to jedne z najlepszych słuchawek w ich cenie, nie słuchaj opinii, które oceniają je na podstawie tego że to AKG "Samsungowe".

W każdym razie bez odsłuchu nie dowiesz się co wolisz, jeśli jesteś przyzwyczajony do basu w słuchawkach zamkniętych czy dokanałowych, to ilość basu w typowych słuchawkach otwartych bez equalizera może cię rozczarować.
DT990 są jednymi z nielicznych słuchawek otwartych z podbitym basem, ale za to mają okropne rezonanse
  • Odpowiedz
@Fritzowski: W sensie w co wpinasz słuchawki. Smartfon ma gniazdo słuchawkowe, tak? A w kompie ten wtyk na obudowie?

A co do zgłupienia, prosta sprawa. Słuchawki to kwestia subiektywna, jedni wolą taki dźwięk, inni taki. Zamknięte i otwarte też mają swoją charakterystykę. Jak lubisz bas to DT770 mają dobry bas. DT990 mają ten bas płaski, za to wszystko inne jest dobrze słyszalne.

To czy otwarte czy zamknięte to też kwestia preferencji. Tamte AKG są zamknięte, więc może wolisz takie, albo nie wiesz jaka jest różnica. Najprościej mówiąc to zamknięte są jak pchełki a otwarte są jak dwa głośniki przy
  • Odpowiedz
@Fritzowski: Jeśli masz obawy o wytrzymałość (a trzeba przyznać, że pałąk i zawiasy nie są najlepsze w tych AKG), nie przeszkadza ci konstrukcja otwarta i nie masz możliwości odsłuchu przed zakupem, to sugerowałbym zacząć od DT880 w wersji 32 Ohm. Też mają kilka rezonansów w zakresie wysokich tonów, ale nie na takim poziomie jak DT990 i ogólnie ich charakterystyka jest bardziej... uniwersalna. Szkoda tylko, że kabel mają niewymienny, ale na
  • Odpowiedz