Wpis z mikrobloga

#audiovoodoo
może tutaj znajdę kogoś kto mi pomoże.
Ustawiłem sobie budżet 1500 ziko na combo słuchawki + karta dźwiękowa/interface (nie wiem co jest lepsze tbh)
Ma ktoś może tutaj jakiś zestaw do polecenia? Zależy mi po prostu żeby muzyka dobrze grała, niekoniecznie wiernie. Również gram w gierki, więc na tym też mi trochę zależy, o ile ma to jakieś znaczenie.
Z góry dziękuję <3
  • 12
@MotorParowy: współczesne "integry" są niepotrzebnie demonizowane moim zdaniem, dalej uważam że lepszy dźwięk osiągniesz kupując droższe słuchawki niż rozwalają tą kwotę na 2 przedmioty, no ale twoja kasa - twoja sprawa :)

Za ~1500 kupisz już np Sennheiser HD600/650 które są bardzo dobrymi słuchawkami
@ReeceWithouterpoon Jeśli podłączasz słuchawki do MOBO i one wydają z siebie dźwięk to oznacza, że w owej integrze jest wzmacniacz xD Mocy faktycznie może być niewystarczająco do napędzenia niektórych wokółusznych #!$%@? z "hard to drive" kombo, czyli wysoka impedancja/niska czułość( ͡° ʖ̯ ͡°)
@MotorParowy zrób tak jak już Ci inni doradzili, czyli wydaj cały hajs na słuchawki, a jak Integra nie wyrobi pod względem głośności, to dokup taniego dongla z jakimś realtekiem alc czy tam CX i #!$%@? sobie bębenki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@ReeceWithouterpoon Pozwolę się z tym nie zgodzić. Zagrają głośniej, a nie lepiej. Każdy dac/amp ma być w domyśle płaski, a jeśli tak nie jest i sam z siebie na defaultowych ustawieniach podbija/zaniża jakieś częstotliwości, to coś podczas jego projektowania zostało #!$%@?, jeśli wtrąca się w tuning sluchawek. Ludzie często wytykają to, że na integrze czy tanich donglach słyszą jakieś szumy na idle względem droższych rozwiązań i to może być realny problem, jeśli