Wpis z mikrobloga

Bawił się ktoś z Was kiedyś w odnawianie czy tam malowanie podstawowych laminowanych mebli z Ikea? Mój plan jest taki, żeby np takiego kallaxa najpierw potraktować papierem ściernym, a potem dać podkład. No ale ten podkład... Czy to może być podkład uniwersalny który też dam na ścianę? O taki : https://www.castorama.pl/podklad-uniwersalny-colours-5-l/3663602600381_CAPL.prd

Ja zaraz oszaleje od tych przygód z mieszkaniem. Szukanie mebli dla siebie to jak szukanie swojej osobowości, stanęło na tym że kupię używane i je pomaluje.

#ikea #remont #meble #diy
  • 11
@Jagoo: ja tylko odrobinkę i bynajmniej nie były to meble, które mam w mieszkaniu, natomiast wniosek mam jeden: na warstwę farby warto położyć bezbarwny lakier, bo tego całego laminatu, to farba -a przynajmniej akrylowa- niezbyt chce się trzymać.
@Jagoo: kup farbe poliwinylowa to pomalujesz meble, podloge, kostke na dworze drzewa w sadzie i chmury na niebie i wszystko bedzie latwo i estetycznie.
Tyle moge doradzic, chociaz mebli tym nie malowalem to jedna farba pomalowalismy dach u tescia, hustawke w ogrodzie i reszta posadzke w garazu, wszedzie wyszlo elegancko ponad to czego sie spodziewalem. Do mebli tez powinno sie nadac jesli chcesz typowo efekt kolorowej powloki.
@Jagoo: bardzo wygodna w nakladaniu i wydaje sie ze sie sprawdzi, sam bylem w szoku po pomalowaniu ze zero zaciekow, jakichs smug itp a malowalismy szaro/grafitowa i wydawalo mi sie ze bedzie ciezko o dobry efekt. Wydaje mi sie ze do mebli tez sie nada, tylko to daje efekt powloki, nie bedzie ani slojow ani widac ze to drewno.
via Android
  • 0
@ZielonaOdnowa absolutnie mi efekt powłoki nie przeszkadza, nawet lepiej bo w takim razie mogłabym kupić dwa kolory i zrobić przecierkę ciemniejszym kolorem na suchym pędzlu. A założenie jest takie, że przyciemnić boki, coś jak efekt ciemnej zdartej farby
Jak kiedyś malowałem meble to użyłem Śnieżki Supernal. Malowałem wałkiem i po paru latach nadal wyglądały wporzadku. Tylko że nie były to meble z ikei