Wpis z mikrobloga

ech, szkoda mi ukrainy serio, niesamowita #!$%@? bo juz nie ma praktycznie kim walczyć i ruskie sobie bedą czekać aż ukraina padnie. Niestety napawia mnie niepokojem też to co może dziać się dalej. Holandia prawica, hiszpania prawica, wlochy prawica, niemcy potencjalnie adf zyskuje dużo, trump w us - bedzie w #!$%@? samotnie u nas i putin moze to probowac wykrozystwywac robiąc niepokoje. Wydaje mi sie, ze inwestycja zagra i generalnie polozenie polski spada w #!$%@? mocno w momencie gdy ukraina padnie. INB4 nato, ok pewnie beda bronic ale #!$%@? - sam fakt ryzyka wojny to jakies lata swietle od tego co bylo 3 lata temu/teraz. #polska #ukraina #polityka
#ukraina
  • 17
@bandera: bojem siem, trzensem siem
nie jestem za rosją, ale... no widać po tych filmikach w necie, że wymiana 1 dron za 2 rosyjskich żołnierzy wykańcza psychicznie ukraińców. Istnieją głosy, że wielu operatorów dronów bierze leki przez masowe zabijanie dzielnych rosjan. ukraińskie huty stali zbankrutują, bo tyle jest rosyjskiej stali w ukraińskiej ziemi (łatwo zobaczyć, bo wiele jeszcze dymi)
ukraina musi się poddać - carowi robi się już nawet lekko smutno
@G06DbT: nie dziwie sie, co maja robic? Ludzie nie chca walczyc - #!$%@? duzo, ale kogo to dziwi? Sam bym #!$%@?, ludzi nie interesuje perspektywa siedzenia w okopie. Chca byc jak najdalej od takich rzeczy.
@Mezomorfix: niby, ale zobacz - czy za prawackiej europy bedzie lepiej? Wszyscy sie wypna raczej i beda czekaz na granicy. NIby ta lewacka ue jednak sypnela troche z usa kasy. Przy europie z adf u wladzy nie wroze super zjednoczonej pomocy.
@bandera: rosja nie ma czym wjeżdżać w Ukrainę, ja myślę że oni po prostu czekają aż Ukraina podpisze warunkowy rozejm i uzna tereny #!$%@? przez putina.
Uważam że Ukraińcy powinni po prostu - źle to zabrzmi - warunkowo uznać te tereny jako przejęte (uzgodnić zawieszenie broni i wznowić jeśli kacapy znowu zaatakują), bo obydwie strony nic nie zyskują i nie mają szans zyskać na tej wielomiesięcznej #!$%@? o wioski.
@bandera: A w Polsce na przekór urosła lewica XD I zamiast debatowac nad zbrojeniami to związki partnerskie i aborcja XD Tak Polska zostanie wyprowadzona na manowce ale to tez wina obywateli. Ale trzeba pamiętac też ze państwa bałtyckie mają gorsza sytuacje i jakoś siem nie bojom i trzensom.
@Stabilizator: No mieliśmy trudny wybór - pełna oligarchia i #!$%@? doszczętnie ekoniomia albo lewica dyskutująca nad związkami partnerskimi i aborcją xD Żadna opcja polityczna nie była dobra, wybraliśmy mniejsze zło po prostu.
@Stabilizator: no to jest generalnie ciekawe, chociaz pis to tez lewica tyle ze katolicka jednak. Holenderska partia prawicowa i adf to jednak spora roznica vs pis. U nas to jest opoznione bo jednak nie ma takiego problemu z imigrntami jeszcze.