Wpis z mikrobloga

Hej, chce przetestować komunikację po SPI między moim eval boardem (1) a drugim eval boardem (2).
Niemniej jednak coś nie do końca gra więc póki co testuje pod analizatorem logicznym.

Na boardzie 1 jedyny SPI jaki mam to dostepny poprzez port QSPI emulator (przeznaczony głownie na podpięcie flasha), przez co operuje napięciami 1.8V.

A więc moja konfiguracja wygląda tak:

SPI (1) <----> voltage switcher (1.8V -> 3.3V) <----> Analizator logiczny

voltage switcher:
L1: CLK (1)
L2: CS (1)
L3: MOSI (1)
L4: MISO (1)
LVCC: VCC 1.8 (z eval boarda 1)

H1: Analizator CH0
H2: Analizator CH1
H3: Analizator CH2
H4: Analizator CH3
HVCC: VCC z eval boarda nr 2 (3.3V)

Masy wszystkich układów (eval board 1, eval board 2, analizator) połączone razem.

Jak sofcie do analizatora (podpiętym po stronie voltage switchera na sygnałach H czyli 3.3V) ustawię napięcia na kanałach 3.3V to dostaję totalnie jakieś śmieci, jak ustawię 1.8V to pojawia się coś podobnego do tego co wysłam (~70% poprawne), niemniej jednak wkradają się jakieś glicze.
Jak przepnę analizator na stronę sygnałów L (1.8V) to dostaję prawidłowe dane na liniach.

Podsumowując, generalnie cos jest nie tak kiedy sygnał przechodzi przez voltage switcher. Ma ktoś jakiś pomysł? Zegar dla SPI to 1Mhz.

#elektronika #embedded
  • 3
@pepepanpatryk: +1 do #wrozbiarstwo, nie napisałeś nawet modeli... ale może być że podpiąłeś odwrotnie napięcia H i L, wtedy mogą się dziać takie jaja; masz wspólną masę dla uc 1, 2? Jaki to eval board, ten twój qspi czasem nie jest tylko do obsługi xip flasha (1)? (tu chyba można założyć że nie, skoro "działa") Ten twój 2 masz obecnie odpięty od H1-3 skoro masz analizator stanów (jeśli jednak jest