Wpis z mikrobloga

@Ghost2: A walutomat z którego korzystasz daje Ci indywidualny IBAN (numer konta bankowego)? W okolicach 10-20kEUR będziesz wpadał w AML, więc (o ile technicznie to może być możliwe), to mogą Ci zawracać gitarę i będziesz musiał dostarczać papiery albo jako minimum - tłumaczyć się z tej sytuacji i mogą Ci do czasu wyjaśnienia blokować te środki.
  • Odpowiedz
@Ghost2: Jak będziesz przelewał ze swojego konta to redukuje ryzyko (dane są w przelewie), ale wysokość kwoty podnosi to ryzyko. Sugerowałbym zacząć przelewać mniejszymi kwotami na początek, żeby wybadać praktycznie, a z drugiej strony, żeby Ci nie zablokowali od razu wszystkiego. Nie znam dokładnych reguł, ale jak będziesz obracał w te i we wte takimi kwotami, to przynajmniej raz Cię odpytają o źródło dochodów itp. Poźniej, jak będziesz robił to więcej
  • Odpowiedz
@Ghost2:
Jeśli przekroczysz tego samego dnia 15k euro to jesteś obowiazkowo zgłaszany. Lepiej nie przekraczać np 13k euro tygodniowo. Wymieniaj powoli to nikt się tym nie zainteresuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@siedze-na-antresoli: może po prostu pójde do banku sie zapytać jak to jest z tymi limitami i czy mogę ponad 50k pln mieć jednorazowy przelew

@zaq22: w internecie jest o tym że wystarczy sumaryczny obrót 10k euro miesięcznie żeby bank sie tym zainteresował
  • Odpowiedz
@Ghost2: Pracowałem blisko ludzi od AML kilka lat temu, teraz też mam z tym troszkę styczności, ale nie jestem w PL, więc nie jestem na bieżąco. Raz miałem pytanie, jak robiłem przelew za granicę (niewielka kwota, ale kraj "wysokiego ryzyka"). 4 pytania i im moje wyjasnienia wystarczyły. W moim wypadku to był właśnie kantor walutowy. Czasem mogą dopytywać dokładniej - jak tłumaczyłem - wszystko zależy od kwoty - ryzyka, a informacje
  • Odpowiedz
@Ghost2: Nie jestem pewny czy Walutomat przyjmie przelew nie z Twojego konta. Raczej się to nie uda. Wpłaty i wypłaty tylko na Twoje nazwisko.
  • Odpowiedz
no to próbuj. 15k€ jest limitem dziennym, gdzie musisz podać źródło pieniędzy.

Choć ostatnio Revolut mnie męczy za kwotę roczną, gdzie nie to nigdzie ujętę w prawie.


@Ghost2:
  • Odpowiedz
  • 1
@siedze-na-antresoli: parę dni temu byłem w siedzibie pekao i skierowali mnie do jakiejś babki na pięterku i tam przy okazji pytań o blokowanie wyższych kwot przelewów spytałem czy jest możliwość dostania lepszej oferty kursów w kantorze i zadzwoniła gdzie trzeba i od kopa wskoczyły mi spready na poziomie minimalnie większym niż 2 grosze na usd/pln. Sprawdzałem teraz ile teoretycznie bym dostał za daną kwotę w pekao i walutomacie i różnica jest
  • Odpowiedz