Wpis z mikrobloga

Myślę że ta "kontrofensywa" xd, to było najgorsze co urki mogły zrobić. Nic nie zyskali straty wielkie, i znów są na pozycji słabych.

Myślę że może nacisków na pokój nie będzie bezpośrednich, jednak to koniec.
#ukraina
  • 16
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lysyluke no tak wiem, załuzny czy jak mu tam też chyba nie chciał. Tak samo Amerykanie chcieli żeby urki opuścili bahmut.
Nie wiem czy to były działa polityczne czy może sam pan prezydent uwierzył że ruskie walczą w klapach, pijani i kończy im się amunicja.
  • Odpowiedz
@wladdan: Amerykanie zalecali rzucić całe siły kosztem straty 40% na jeden punkt. Ukraińcy się nie zgodzili. No to i tak stracili 40%, jak nie więcej, a kontrofensywy nie było :)
  • Odpowiedz
@fraciu:

Myślę że ta "kontrofensywa" xd, to było najgorsze co urki mogły zrobić. Nic nie zyskali straty wielkie, i znów są na pozycji słabych.

Najgorzej, jak Twoja ofensywa się nie uda, i przeciwnik zacznie swoją, a właśnie ruscy się ruszyli.

Tyle, że właśnie, niekoniecznie. Bo UKRy wcale jakichś koszmarnych strat nie ponieśli, ta ich ofensywa była "beznakładowa" w sumie. Szturmy małymi grupami, sprzętu nie potracili więcej, niż i tak by stracili, a ruscy wreszcie się ruszyli, o co
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Honorowy_dawca_mysli "W sumie Ukraina odzyskała tylko około 518 kilometrów kwadratowych terytorium, kosztem - tylko w 2023 roku - tysięcy zabitych i rannych oraz miliardów w zachodniej pomocy wojskowej" - czytamy w "Washington Post". Gazeta ocenia, że po sześciu miesiącach od rozpoczęcia kontrofensywy obie armie kontrolują w zasadzie ten sam teren co w czerwcu.

Gdzieś czytałem że starty były na poziomie 40%+ ale nie chce mi się szukać. Sam znajdziesz jak tylko
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@xionze to już podyskutować nie można? Tak jak kolega wyżej pisał w dupie mieli co im USA mówiła np. o bachmucie bo polityka
  • Odpowiedz
Trzeba cie do sztabu wziąć i ty im pokażesz jak sie prowadzi wojne.

Nie nadążam czarnolistować tych wysrywów


@xionze: UGA BUGA, ONI ŚMIOM ŚMIEĆ KWESTIONOWAĆ SUKCESY UKRAIŃSKIEGO NARODU WYBRANEGO, LITERALNIE CZARNOLISTO!!11!
  • Odpowiedz
@lysyluke: no Ty się dziwisz ? Rzucić np 200 tys i stracić 80 tys by zdobyć np Robotyne?
Długo by tak nie pociągneli przy dzisiejszym wsparciu.
Amerykanie raczej nie rozumieją że tam jest wszystko zaminowane, że lotnictwo nie rozwala artylerii.
Z drugiej strony skąd te info że amerykanie tak chcieli? Oni nigdy nie stosowali takiej taktyki.
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: Czy ty sie synu czegoś naćpałeś? wojna to nie rts czy jakiś meczyk kopaczy. Sukcesem jest to że sie obronili i 2 rok walczą dalej. Albo walka albo ruski gułag
  • Odpowiedz