Wpis z mikrobloga

@DigitalPasztet: nie jest to normalne, często oznacza za duża wilgotność. Mi jak raz wyrósł czubnik cytrynowy, który też według opisów jest nieszkodliwy, to za dwa tygodnie roślina zaczęła usychać i pojawiły się przędziorki.
  • Odpowiedz
to z pewnością przędziorki z grzyba się wzięły xD


@FELIX90: łączenie faktów nie jest Twoja mocną stroną.... Tak ciężko wymyślić że grzyb osłabił roślinę na tyle że nie była w stanie się sama obronić? Dziwnym przypadkiem tylko ten jeden kwiatek je miał i tylko raz. Nigdy wcześniej ani nigdy później.
  • Odpowiedz
@DigitalPasztet @ZielonaOdnowa: @japycz https://pl.wikipedia.org/wiki/Mykoryza
Niekiedy jest pożądana, np często Trichoderma lub Aspergillus rozrastające się na fusach po kawie są pomocne w uprawie doniczkowej, oczywiście robienie bagna z doniczki nie pomoże roślinie a bardziej pleśni lecz dobra wilgotność i symbioza grzyba z rośliną pomaga w nawodnieniu rośliny.

Osobiście zbieram fusy po kawie (mielonej) a gdy przychodzi czas przesadzania/sadzenia szczepek to mieszam ją z ziemią ogrodową + nawozy i elegancko mi się wszystko
  • Odpowiedz
Osobiście zbieram fusy po kawie (mielonej) a gdy przychodzi czas przesadzania/sadzenia szczepek to mieszam ją z ziemią ogrodową + nawozy i elegancko mi się wszystko przyjmuje lub czasem podsypuję iglaki w donicach na balkonie.


@NiBBonacci: ta kwestia jest bardzo złożona. Kawa wpływa na pH gleby. Jednym rzeczywiście pomoże ale innym zaszkodzi.

symbioza grzyba z rośliną pomaga w nawodnieniu rośliny


@NiBBonacci: zgadza się, tylko że grzyby to nie tylko symbioza ale
  • Odpowiedz
jeden rabin powie tak, drugi nie

grzyb dostaje cukier, roślina dostaje ogromną sieć dającą wodę i minerały


@NiBBonacci: no nie. To co opisałeś to symbioza. Gatunek grzyba który jest pasożytem nie daje roślinie niczego i prowadzi do jej choroby lub smierci.
  • Odpowiedz
@japycz:

łączenie faktów nie jest Twoja mocną stroną.... Tak ciężko wymyślić że grzyb osłabił roślinę na tyle że nie była w stanie się sama obronić?


Yyyy a jakie zdolności obronne przed przedziorkami ma roślina doniczkowa? Jak masz suche powietrze to pojawiają się przędziorki. Cholernie trudno jest się ich pozbyć i bardzo często kończy się to śmiercią rośliny. W dodatku nie zawsze da się zauważyć, że już zaczynają siać spustoszenie.
Taki grzyb
  • Odpowiedz
Taki grzyb niczego ci nie osłabił


@FELIX90: dobra skończ już bo nie masz pojęcia o czym piszesz. Choroby grzybowe roślin w ogóle nie istnieją a grzyby występują zawsze pojedynczo, tylko jeden gatunek.....

Yyyy a jakie zdolności obronne przed przedziorkami ma roślina doniczkowa?


@FELIX90: kolejny temat którego nie ogarniasz. Odpowiem, całkiem spore. Resztę doczytaj sam.

Cholernie trudno jest się ich pozbyć i bardzo często kończy się to śmiercią rośliny


@FELIX90:
  • Odpowiedz
domowe sposoby to sobie możesz na katar stosować


@FELIX90: tak samo na katar jak i na szkodniki oraz wiele innych. Działają.


choroby grzybowe to nie są owocniki w glebie xD.


@FELIX90: no i?

Prężysz się jak możesz a głównie piszesz głupoty. Zamiast odsyłać innych, poczytaj sam. Zluzuj majty i przyjmij do wiadomości, że możesz nie mieć racji.


@FELIX90: pokaż mi te głupoty. Udowodnij że nie mam racji a nie
  • Odpowiedz