Wpis z mikrobloga

#narty #snowboard
Znajomy który jeździ całe życie namawia mnie na wyjazd, stok o średnim nachyleniu lub małym nachyleniu żeby było łatwo. Jak bardzo głupim pomysłem jest wybrać się na coś takie kiedy na nartach jeździłem jedynie w dzieciństwie z 10 metrowej górki? Można się nauczyć jeździć na jednym wypadzie bez instruktora, jesli ktoś nie jest upośledzony ruchowo?
  • 15
  • Odpowiedz
@Reynald Nigdy nie miałam nart na nogach, pare lat temu pojechaliśmy ze znajomymi na stok pierwszy raz. Wyjechałam orczykiem na górę i zaczęłam zjeżdżać bez jakiejkolwiek przygotowania wcześniejszego. Ciało jakoś tak samo wiedziało jak się ułożyć, nogi jak skręcać i hamować, wiec jak nie jesteś upośledzony ruchowo to jak najbardziej.
Chyba 5 lat minęło już od tamtego czasu, jeżdżę 1/2 razy w roku, wiec nie jakoś super dużo, a myślę, że niewiele
  • Odpowiedz
@Reynald nie zaszkodzi, ale pewnie póki nie założysz nart, to te filmiki ci niewiele dadzą.
Najważniejsze co musisz wiedzieć, to żeby nie krzyżować nart xD
  • Odpowiedz
@Reynald: jakoś tam zawsze zjedziesz jeżeli stok nie jest trudny (tylko nie rozpędzaj się za bardzo, bo może się to źle skończyć dla kolan). A to czy można samemu nauczyć się jeździć na jednym wypadzie zależy od sprawności fizycznej - osoby z wytrenowanymi mięśniami nóg i dobrym balansem nie powinny mieć jakiś większych problemów z nauką podstaw. Ale z instruktorem zawsze będzie szybciej
  • Odpowiedz
@Reynald: w tamtym roku zabrałem gromadkę znajomych w góry.
1 jeździła pierwszy raz w życiu. Po kilku razach na oślej łączce z taśmą do wyciągania już potrafiła ustać i zjechać bez wyjebki.
2 właśnie jeździł kilka razy jako gówniak, do tego nie miał sprzętu więc zasuwał w jeansach. Nie wywalał się za często.
Górka łatwa/średnia
Kolega nr 3 jeździł nie tak dawno, zjeżdżał razem z nami z krzesełek, tam kilka razy
  • Odpowiedz
@Reynald yt żeby podstawy ogarnąć i ogień na stok, nie bój się. Na dolnej narcie jeździsz, skręcasz w lewo to stajesz na prawej, w prawo to na lewej narcie i tyle wystarczy żeby zjechać, jak za szybko zaczniesz jechać to gleba na bok(nigdy nie siadaj na nartach:P), powodzenia
  • Odpowiedz
chciałbym w ogóle zobaczyć jak to wygląda, zjechać na dół i się nie połamać. nic więcej :)


@Reynald: Też tak kiedyś chciałem. Myślałem że jak w podstawówce byłem 2 razy na wyjeździe na narty to będzie jak z jazdą na rowerze i po 10 latach (oraz nadmiarowych 20kg) dalej będę umiał jeździć, więc pierwszego dnia na najwyższy wyciąg i... szybko skończyło się na zerwanym ACL.

Dlatego dobra rada - odżałuj godzinkę/dwie
  • Odpowiedz
Dlatego dobra rada - odżałuj godzinkę/dwie na instruktora i najpierw ośla łączka/taśma a dopiero jak już nabierzesz wyczucia stopniowo na większe stoki.


@Diabl0: +1, miałem napisać dokładnie słowo w słowo to samo.

EDIT: może dodam jeszcze, że #!$%@?ć się na górę wyciągiem to małe piwo, zwłaszcza krzesełkowym. Ale potem trzeba jakoś jeszcze znaleźć się na dole ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@zygmunt3wazza @siekieromotyka @Sijabka @sberatel @gtk90 @tellet @roman-cojapacze @Diabl0 @Precypitat

Właśnie wróciłem z jazdy i powiem Wam, że dwa pierwsze zjazdy były pługiem a potem już probowałem jeździć wężykiem z nartami równolegle do siebie, pod sam koniec zacząłem jeździć najbardziej stromą trasą i tutaj już prędkość robiła się na tyle dużo, że dwa razy się przewróciłem.

Takie moje subiektywne odczucia to, nie spodziewałem się, że tyle osób będzie co chwilę się przewracać. Trasy
  • Odpowiedz
@Reynald Lepiej się przewrócić przy dużej prędkości niż wjechać w kogoś albo w drzewo i się połamać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja w zeszłym roku wjechałam do rowu jak się chciałam zatrzymać, żeby nos wysmarkać xD Drugi raz jak byłam na nartach, to myślałam że zajebiście szybko jadę, wystraszyłam się i się położyłam, jak niebieski pokazał mi filmik z tego zjazdu, to jechałam wolniej niż starsze babki na
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Sijabka Dzięki, coś czuję, że będę miał nowe hobby na zimę. Jutro jedziemy do Czech, mam nadzieję, że nie będzie stromo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz