Wpis z mikrobloga

byłem jakis czas temu na wakacjach w #turcja, przyleciał cały samolot Polaków i ustawiliśmy się w kolejkach do kontroli paszportów. na hali byli wtedy tylko ludzie z naszego samolotu. spontanicznie tak się to ułożyło, ze były 2 duże kolejki, po jednej do kilku bramek i jak tylko zwalniało się miejsce, to pierwsza osoba z kolejki szła do jednej z tych bramek. fajnie i sprawiedliwie.

ale chwile po nas przyleciał samolot z kacapami, jakas duma murmańska czy inne gowno. i kacapom poprzepalało styki, że dlaczego ludzie stoją tylko w dwóch kolejkach jak jest więcej bramek??? i zaczęli się #!$%@?ć bokami do tych bramek, poza kolejnością. nawet powiedziałem do jednego glonojada, „hey, we are waiting in a line here”, na co ta pokazała mi palcem na swoje dziecko mniej więcej 12lvl i mówi „children”. juz się z nią nie kłóciłem, że to nic nie zmienia, niech ginie.

moja refleksja jest taka, że to co u nas się piętnuje, nazywa januszowaniem i cebulactwem, tam jest normą, a moze i nawet jakąś gloryfikowaną zaradnością. no bo oni przecież zostali obsłużeni poza kolejnością, a Polak stał jak frajer.
powinnismy bardziej doceniać to, że nie jesteśmy częścią tego pięknego ruskiego miru. każda dekada w odseparowaniu od naszych przyjaciół to prawdziwy skarb

#rosja
  • 21
  • Odpowiedz
@powodzenia: Ja to powtarzam od wielu lat, że większość wad polskiego narodu to wschodnie naleciałości. To co w Polsce występuje w natężeniu 20%, 30% a może i 40%, w zależności od grupy społecznej, to w takiej rosj, występuje w natężeniu 70%, 80%, 90% jak pochwały i podziw dla cwaniactwa, wrodzona nie uczciwość, akceptowanie korupcji, oligarchii, wrodzona nieuzasadniona wyższość i pogarda do uczciwości. Później akceptują ten rosyjski świat i twierdzą może uczciwie
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: Да, конечно, но этих тупых пшеков можно обмануть. Ха-ха-ха

1794 r0sjanie mordują 20 tysięcy mieszkańców Warszawy, w większości kobiet i dzieci, tyko po to by zmusić lewobrzeżną część Warszawy do kapitulacji, która jeszcze się opiera.
Little_Makak - @TurboDynamo: Да, конечно, но этих тупых пшеков можно обмануть. Ха-ха-...

źródło: pobierz (6)

Pobierz
  • Odpowiedz
Да, конечно, но этих тупых пшеков можно обмануть. Ха-ха-ха


1794 r0sjanie mordują 20 tysięcy mieszkańców Warszawy, w większości kobiet i dzieci, tyko po to by zmusić lewobrzeżną część Warszawy do kapitulacji, która jeszcze się opiera.


@Little_Makak: w Petersburgu stoi wielki pomnik Suworowa, na którego rozkaz dokonano rzezi Pragi. Suworow jest tam bohaterem. Kiedyś, ileśtam lat temu, w czasie pewnej konferencji z udziałem kacapów rozmawiałem ze swoim kacapskim kolegą-studentem na tematy historyczno-polityczne
  • Odpowiedz
  • 1
@powodzenia Wielokrotnie widziałem sytuacje, których ludzie się tłoczą w kolejce gdzieś gdy obok jest puste przejście. Widać to najbardziej na imprezach masowych i w zachowaniach tłumu, gdy ludzie tłoczą się do przejść do których jest większa kolejka. Mogliście po prostu wyglądać jak barany, które czekają nie wiadomo na co.
  • Odpowiedz
@powodzenia: a uja tam wschodnie naleciałości. Jak leciałem z Paryża francuskimi liniami z taniego lotniska (Orly) to w życiu takiego chamstwa jakie reprezentowali Francuzi w życiu nie spotkałem (wbijanie się w kolejkę patrząc ci się w oczy, pchanie się gorzej niż po Karpia na promce, do tego gadanie po ichniemu, jak mówisz do nich po angielsku że co oni odwalają bo oni nie znają innego języka albo nie chcą gadać, taki
  • Odpowiedz
@powodzenia: koniec z końcem, kwiat polskiej inteligencji został wymordowany.

A co do ruskich to dramat, byłem ostatnio w Tajlandii i jak była burda - to już było wiadomo kto bierze w niej udział.
  • Odpowiedz