Wpis z mikrobloga

Pytanie do was prawne Mireczki. Mam zalecenia od ortopedy by w pracy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Zastanawiam się czy te zalecenie pokazać pracodawcy bo z jednej strony pracodawca może stwierdzić, że jestem nie zdolny do pracy ale z drugiej strony pracodawca ma możliwość wysłania mnie na dział gdzie to obciążenie jest mniejsze.
Pytanie czy pracodawca ma obowiązek (jeśli ma możliwość) wysłać mnie na taki dział. Czy to jest dobra wola i również dobrze może stwierdzić że jednak nie jestem zdolny do pracy i rozwiązać umowę.
#prawo #pracbaza #bhp
  • 5
Zastanawiam się czy te zalecenie pokazać pracodawcy bo z jednej strony pracodawca może stwierdzić, że jestem nie zdolny do pracy ale z drugiej strony pracodawca ma możliwość wysłania mnie na dział gdzie to obciążenie jest mniejsze.


@b4a3: nie ma obowiązku zlecić ci innej pracy jak jesteś niezdolny do tej którą masz wykonywać.
Zalecenia i tak pracodawca zobaczy bo musisz dostarczyć zdolnosc
@ZAPRASZAM_DO_POLONEZA @Cyk_dwujeczka
Mam umowę na stałe i cały czas pracowałem na dziale gdzie obciążenie było mniejsze. Zostałem przeniesiony na inny dział w ramach wsparcia bo niby brakuje tam ludzi ( pewnie nikt tam nie chce robić bo praca ciężka i pod presją czasu)
@b4a3: Idziesz z zaświadczeniem od ortopedy do lekarza medycyny pracy. Lekarz na podstawie skierowania z informacjami o danym stanowisku może wydać orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do wykonywania pracy na określonym stanowisku. Na tej podstawie pracodawca dopuszcza do pracy pracownika.