Wpis z mikrobloga

Opinii, że "grafika w GTA VI jest słaba" w sumie chyba nie ma tak dużo jak niektórzy to przedstawiają, ale sam fakt, że takie głosy się zdarzają jest na prawdę dla mnie zaskakujący. Szczerze mówiąc osobiście nie spodziewałem się takiego skoku jeśli chodzi o grafikę, przynajmniej pod względem technologicznym. Gdy pierwszy raz odpaliłem trailer to wręcz przez chwilę na początku wpadłem w zamieszanie, bo myślałem, że nie oglądam GTA VI tylko jakąś inną grę. Ogólnie to dostajemy odbicia RT, globalne oświetlenie RT również zastosowane w dużej skali jak oświetlenie budynków w mieście, detale takie jak to jak się prezentuje lakier szczególnie ten brokatowy zielony samochód, reflektory 3d w autach, niesamowite detale postaci i chyba najlepszą symulację włosów jaka istnieje w grach? Dodajmy do tego klasycznie świetny art-style i wypchane obiektami i detalami sceny, które widzimy w zwiastunie. Polecam analizę Digital Foundry, szczególnie gdyby ktoś jakimś cudem zastanawiał się czy to co widzimy odstaje technologicznie w dzisiejszych czasach.
#gta #gta6 #gtavi #gry #ps5 #xbox
  • 9
@yeradd: wykopki generalnie niewiele pojmuja. jak mnie lata temu skrecalo z cringe'u gdy widzialem ten absurdalny clipping wszystkiego we wszystko na postaciach w cutscenkach wiedzminie 3 (broda zoltana to czesciej mu przenikala przez szyje niz byla poza nia xdd no chyba ze bylo ciecie kamery, to wtedy ofc musiala mu sie najpierw doczytac xdd) to wykopki sie jaraly ze ta gra ma najpiekniejsza grafike. no ale wczesniej grali tylko w gothiki
@SmugglerFan pamiętam mój zachwyt, gdy widziałem grafikę Wiedźmina 3 na Xbox one po raz pierwszy w 2015. Teraz po patchu nextgen wydaje mi się przeciętna. Nie wiem co ci ludzie z tym trailerem gta, bo takiej grafiki to ja jeszcze w żadnej nowej grze nie widziałem, choć nie miałem jeszcze styczności z Alan wake 2.
choć nie miałem jeszcze styczności z Alan wake 2


@Smartek: Taki Alan Wake 2 pewnie pod wieloma względami technologicznie będzie lepszy lub ładniejszy (co zależy też w dużej mierze od gustów) jeśli chodzi o grafikę, szczególnie na PC z odpalonym wszystkim (PT itd.), ale pamiętajmy jakie gry porównujemy. Jedno to liniowa gra survival horror, gdzie ruch postaci jest bardzo ograniczony w zasadzie możesz tylko powoli chodzić i strzelać chociaż i to