Wpis z mikrobloga

zakładając czysto hipotetycznie pewną sytuację na pograniczu fizyki, mam pytanie o czym bo to świadczyło odnośnie wszechświata i tych wszystkich teorii..

tak się zastanawiam (tylko) jakby przeprowadzić taki eksperyment.. np.

1. wiemy że w pewnym okresie niestety zejdzie z tego świata jakaś osoba, która pomimo to ma jakby to powiedzieć szansę jakiejś formy kontaktu w naszym wszeświecie.. problem że z naszego punktu widzenia nie będziemy wiedzieć co i kiedy..

2. Przeprowadzamy nasz eksperyment, probujemy w różnych formach pobudzić czy jak to się mówi wkurzyć tę osobę, np. celem weryfikacji pytamy o dwa całkowicie niezależne zdarzenia u nas.. aby przykładowo sprawdzić chociazby prawodpodobieństwo

Wynik: okazuje się że te dwa zdarzenia są jednak z sobą powiązane po tym wszystkim..

Np w dniu zajścia pierwszego dokładnie dzieje się coś znaczącego z drugim..

Albo jedno wpływa na drugie czego nie można było zalożyć przy pkt 1 i 2

Te zdarzenia to np. dwie różne sprawy, jakieś zamówienia ryzykonwe, lub coś czego wynik jest całkowicie losy

I TERAZ jeżęli takie coś sięby zdarzyło czyli pytanie takiej osoby, powoduje zbieżność całkowicie niezależnych zdarzeń i załóżmy wielokrotną

o czym by to świadczył odnośnie #fizyka ?

że np. jest jakieś zniekształcenie, że nasza fizyka jest jakaś brierą lub fitrem?

tak tylko się zastanawiam :-)

#nauka #fizykakwantowa #ciekawostki
#kosmos #astronomia
  • 6
  • 0
@gorzki99: ok.. ale założmy masz delikwenta który twierdzi np. 10 lat że doskonale zna np. godzinę swojej śmierci i wszystki się sprawdza, przy czym wszystko jest losowe i niezależne

na tę okoliczność tak na wszelki wypadek aby to zweryfikować umawiasz się że "prześle" jakoś odpowiedz odnośnie dwoch innych zdarzeń całkowicie przypadkowych i niezależnych, np. podróży dwóch niezależnych statków w bardzo ryzykownym rejsie..

czy się uda lub cos takiego..

Założenie jest takie
@jjo23: wybacz miras ale nie do konca ogarniam Twoje zalozenia.
Jesli ktos twierdzi ze umre w dniu X i tak sie stanie to ja tego juz nie zweryfikuje :p

Jesli ktos twierdzi ze osoba A umrze w dniu X
Osoba B w dniu Y s osoba C w dniu Z i to sie sprawdzi to wierz mi lub nie ale zaczne sie zastabawiac. Ale zebym sie zaczal zastanawiac to cos mnie
  • 0
@gorzki99: dobra uproszczę to aby pokazać sens i logikę całości

niech juz będzie z tym umieraniem wyłącznie chociaż to nie film z cyklu Oszukać przeznaczenie

To bardzo proste, wszystko opiera się na zdarzeniu z przeszłości i jak piszesz słusznie nie wiemy czy prawdziwym czy tylko tak się wydaje, że pierwsza osoba w 100 procentach przewidziała dzień swojej śmierci dokładnie w tym włąsnie dniu. (oczywiście przyczyna była niezależna od niego i całkowicie