Wpis z mikrobloga

Opozycja: chce zmienic sposob glosowania z papierowego na elektroniczny, z ktorego korzystaja juz i tak przy kazdym glosowaniu
PIS: maski opadly, czego sie boicie!!!!

Ja #!$%@? XD to jest rzecz ktora powinna byc przeglosowana w 5 minut bez zadnej dyskusji, a ci sie sprzeciwiaja tylko po to zeby sie sprzeciwic. Dyskusja rownie jalowa jak przy zmianie w niedzielach handlowych

#sejm #polityka
  • 19
@Patison47: prawda jest taka, że to robią, żeby zablokować prezydenta debila który chciałby odwołać rząd, który nie przedstawi budżetu, a opakowane w nowoczesność.

No ale fakt, takie głosowanie już dawno powinno być, chociaż mam jedyną obawę - to głosowanie jest niejawne, a ta uchwała to zmieni.
@Patison47: Kluczem jest niejawność tego głosowania fizycznego. Pis liczy, że jest cień szansy żeby przekupić kogoś z opozycji żeby zagłosował przeciw Tuskowi, a jeżeli będzie to robił nie pod nazwiskiem, to może się uda. Wydaje się że koalicja też chce taką ewentualność wykluczyć na wszelki wypadek.
@Patison47: skoro to takie oczywiste, to dlaczego opozycja nie zgłosiła tego pomysłu w poprzedniej kadencji? Też wybierano premiera i też wrzucano kartki. Chodzi o to, że proces trwa długo i donejtowania nie będzie na patostrimie bo sie widownia znudzi?
@Patison47: już dawno powinno być głosowanie online- mamy wszystko, żeby taką technologię wprowadzić, jesli możemy załatwić podatki online i sprawy urzędowe, to dlaczego nie głosowanie/ Powinienem móc 24/7 zalogować sie na swoje konto i móc zobaczyć jak na przestrzeli lat oddawałem głos i na kogo.
Dodatkowo zlikwidować próg wyborczy - nie może być tak, że polityka jest domeną tylko 2-4, beznadziejnych partii. Zwłaszcza w PRZEDSTAWICIELSKIEJ demokracji. Co to za żart, że
@End0: Kiedy niby w poprzedniej kadencji głosowano premiera? Było wotum zaufania dla rządu ale nie wybór premiera, to pierwszy raz jak w III RP będzie drugi krok konstytucyjny i wybór premiera przez Sejm.