Wpis z mikrobloga

Cześć,
Posiadam obecnie Huawei P30 Pro. Kupiłem go w grudniu 2019.

Kierowałem się poniższymi rzeczami w wyborze telefonu
- świetny aparat
- duży ekran
-bateria, który wytrzyma na spokojnie ten jeden dzień

Niestety - mamy 2023 i wydaje mi się że co aktualizację to aparat obrywał po dupie. Kiedyś wszystkie zdjęcia był ostre jak żyletka, nie ważne czy na zewnątrz czy w pomieszczeniu.
Chciałeś super zdjęcie budynku - proszę bardzo.
Chciałeś uchwycić bawiącego się kota - proszę bardzo.
Chciałeś zrobić komuś zdjęcie w domu - proszę bardzo - oto Twoje super zdjęcie.

Obecnie to tak nie wygląda. Na zewnątrz jeszcze jak Cię mogę, w pomieszczeniu wygląda to słabo.
Zrobić zdjęcie dziecka - graniczy z cudem, bo na każdym jest właściwie rozmazane.

No i zastanawiam się nad wymianą na coś innego. Wymagania nadal takie same - świetny aparat, duży ekran i solidna bateria.
Co wziąć? Wiadomo że można napisać że iPhone 15 Pro Max, Samsung S23 Ultr, Pixel 8 Pro albo Huawei P60 Pro ALE

Czy jest jakaś alternatywa, które nie kosztuje milion złotych?
Huawei - tutaj boli mnie brak wsparcia googla.
iPhone 15/14 - wyjdzie najdrożej
Pixel - brak wszystkich funkcji w Polsce
Samsung - ??

Na + jest to że mógłbym wziąć telefon w abonamencie Orange bo i tak lecie teraz już na zakończonej umowie. Nie musiałbym wydawać całej kwoty na raz.

Macie jakieś pomysły albo rady?

#telefony #android #smartfon #samsung #apple #iphone #huawei #google #pixel
  • 5
@SpiderFYM: Honor: Huawei z google.
Ogólnie trzeba się przyzwyczaić ze flagowce to już nie 3k zł.
Ja swojego s23u trafiłem w promocji z watch 5 pro I gakaxy buds 2 pro. Po sprzedaniu giftów wyszedł mnie jakieś 4300zl.
@SpiderFYM: innemu mirasowi polecałem i tu tez polece. Samsung A52s, dostaniesz za mniej niż 1.5k a zdjęcia robi fenomenalne.
Jeśli chodzi o jakość aparatu to mam podobne odczucia. Kilka lat temu używałem Samsunga chyba M21 i w momencie zakupu byłem zachwycony jakością zdjęć. Po kilkunastu miesiącach robił zdjęcia jak stary sony ericson
@SpiderFYM: mi sie wydaje ze to nie kwestia aktualizacji a tego ze na swoje czasy aparatem zamiatal jak chcial i co chcial, teraz konkurencja wypuscila lepsze aparaty.

Comparsion is a thief of joy :)

Cenowo z dobrym aparatem to ten honor magic pro ileśtam podobno bardzo dobry a kosztuje z 3500
@SpiderFYM: mam huawei p60 pro kupiony tylko dla aparatu.
Z google wykombinowalem microg + aurora store ale są czasami cyrki ale wiekszosc smiga.
Ale np. takie jakdojade nie chce znalezc mojej lokalizacji i uzywam map google które śmigają aż miło dziwne musze pokombinowac ale i tak luz wg mnie