Wpis z mikrobloga

@Vateusz23:
Tak z ciekawości to jest możliwość, że long bonds nigdy nie odbija do poziomu ath? Wiadomo, że wszystko może zdarzyć się, lecz chodzi mi o znaczne prawdopodobieństwo
@3k1m: Zależy które, te 100 letnie wypuszczone przez Austrie w 2020 pewnie nie osiągną ATH, te wypuszczone przez USA miesiąc temu mają dziś ATH. Jeżeli chodzi o ETF na 20+ obligacje, to trudno będzie osiągnąć ATH w ETF wypłacającym dywidendę, natomiast ETF akumulujący kiedyś osiągnie ATH, bo nie ma innego wyjścia.
obligacje zrobiły rally razem z akcjami pod osłabienie dolara. Chętnie popatrzę na to co zrobią obligacje przy ewentualnych spadkach spx i umocnieniu dolara.


@NoKappaSoldier73: to obligacje machaja waluta i akcjami, a nie odwrotnie!

jak rosna rentownosci, to dolar sie umacnia, bo nastepuja przeplywy pod rate differentials!
jak odwrotnie to odwrotnie

jak gowno uderzy w wiatrak to ta zaleznosc sie rozjedzie, bo zacznie byc grane flight to safety, czyli zarowno dolar up
Tak z ciekawości to jest możliwość, że long bonds nigdy nie odbija do poziomu ath? Wiadomo, że wszystko może zdarzyć się, lecz chodzi mi o znaczne prawdopodobieństwo


@3k1m: ostatnie 15 lat eksperymentu z ZIRP i NIRP pokazaly ze gospodarka sie slabo rozwijqa w takim srodowisku
dlatego powrot do tego nie jest przadany
Moze byc tak, ze rentownosci beda sciete do zera w przypadku mocniejszej recesji, i wtedy moze obligacje powroca na
@Vateusz23:
W sumie reinwestujac samemu da się to pokryć też
@151346136
Myślałem, że właśnie się dobrze rozwijała, patrząc na to, że były problemu z łańcuchem dostaw, a giełdy miały super wzrost. No i rządy chyba lubia tanie długi
Myślałem, że właśnie się dobrze rozwijała, patrząc na to, że były problemu z łańcuchem dostaw, a giełdy miały super wzrost. No i rządy chyba lubia tanie długi


@3k1m: tworzenie baniek na aktywach, nieefektywna alokacja zasobow, wzrost w tym okresie byl slaby w porownaniu do innych okresow w historii
koszt kapitaly nie moze byc zerowy, musi cos kosztowac
polecam z tego miejsca ksiazke "The Price of Time: The Real Story of Interest"