Wpis z mikrobloga

Czy używał ktoś z Was elektrycznej łopaty do śniegu (pic rel) i może napisać jak się sprawdza? Mniejsza i wygodniejsza od tradycyjnej odśnieżarki, a są też modele na baterie.

Nie wiem tylko, jak w praktyce radzi sobie ze śniegiem i czy jakoś w miarę łatwo się nią jeździ. Myślę o niej pod kątem osoby, której fizycznie trudno jest odśnieżać chodnik przed domem i przerzucać mokry śnieg zwykłą łopatą.

#remontujzwykope #budujzwykopem #kiciochpyta #pytanie #majsterkowanie #diy #pytaniedoeksperta #narzedzia
wonsz_smieszek - Czy używał ktoś z Was elektrycznej łopaty do śniegu (pic rel) i może...

źródło: gf-fWdv-ejXh-cLp6_odsniezarka-elektryczna-664x442-nocrop

Pobierz
  • 14
@2xpapanalepiku: są filmiki na YT, na których widać, że daje się zebrać całkiem dużo śniegu taką łopatą, choć trudno ocenić z jakim wysiłkiem człowieka obsługującego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może właśnie taka spalinówka, większa i cięższa jest po prostu trudniejsza w manewrowaniu?

@n0xx: a kojarzysz może model?
@wonsz_smieszek: to był jakiś słaby sprzęt, myślę że najmniejsza moc z możliwych, łatwo się przyduszała. Myślę że z takim udeptanym śniegiem miała by problem. Chłop też umęczony był manewrowaniem tym na schodach. Do długich ciągów płaskich i z odpowiednio sztywną szczotą i mocą silnika napewno coś się tym zrobi. Jak dla mnie to kolejny grat z którym później nie wiadomo co zrobić.
Myślę że z takim udeptanym śniegiem miała by problem.


@2xpapanalepiku: też tak myślę, ale to chyba wszystkie odśnieżarki mają.

Jak dla mnie to kolejny grat z którym później nie wiadomo co zrobić.


Dla Ciebie tak, ale co ma zrobić osoba, która nie jest w stanie ręcznie odśnieżać chodnika, a ma obowiązek jego odśnieżania? Próbuję coś wymyślić.
@Bad_Wolf: a dzięki, obejrzałem. To jest trochę co innego, bo zamiatarka z możliwością odśnieżania, ale nad tym też się zastanawiałem. Tyle, że widać, że to jednak tak średnio działa w tej wersji i trochę trzeba mieć siły:)
@n0xx: jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało: czy w praktyce jest jakaś możliwość regulacji zasięgu wyrzutu? Czyli, żeby nie rzucało śniegiem na 5 m do przodu, tylko na przykład na 2 lub 3? Można np. prowadzić łopatę bardziej pionowo, żeby śnieg nie leciał aż takim łukiem?
@wonsz_smieszek: Regulacji jako takiej nie ma, jedynie możesz sobie regulować pod względem ustawienia samej łopaty względem ziemi - czyli im bardziej płasko tym większy wyrzut i odwrotnie.
Ale ogólnie w praktyce i tak po odśnieżaniu jesteś cały w śniegu #!$%@? bo rozpiżdza to wszędzie :)