Wpis z mikrobloga

Hej
Wiele razy to mówiłem i nadal tak uważam: komunikacja miejska na Śląsku nie zachęca do korzystania.
W tym tygodniu muszę wybrać się z Katowic do szpitala w Rudzie śląskiej. To niby tylko 11km ale... nie jeżdżę samochodem.

Najpierw chciałem skorzystać ze #zbiorkom . OMG, chcesz dojechać? licz najlepiej godzinę, albo i bezpiecznie 1,5h.
Pozostaje mi taksówka chyba. Macie doświadczenia na tej trasie? Jakieś porady? Naprawdę może być tak źle czy to błędne założenia z szukania trasy w.mapach google i jakdojade?

#slask #rudaslaska #katowice
  • 15
  • Odpowiedz
@jar-mitryn: jak zależy Ci na czasie to taką trasę pokonasz Boltem/Uberem za ok. 20-25zł. Może to się bardziej opłacać niż tłuc się za 10-15zł pociągiem+tramwaj.
  • Odpowiedz
@MrPr0h: Uber z Katowic do Rudy na pewno kosztuję drożej niż 20 zł. Tak samo bilety komunikacji miejskiej na pewno kosztują więcej niż 10 zł. Jeśli Op pokombinuje to zmieści się w 12 zł. Ale jeśli będzie jechał na najprostszych biletach to zapłaci 23 zł. Pociąg w jedną stronę do Rudy przecież kosztuję minimum 5 Ziko.
  • Odpowiedz
@szynszyla2018 sprawdziłem z ciekawości teraz i pokazuje 32zł pod sam szpital bez promocji (z południa Katowic). Może miałem jakieś promocje i nie jechałem do szpitala, ale ~30zł to i tak chyba niezła cena.
  • Odpowiedz