Wpis z mikrobloga

Zna się ktoś na dyskach NAS? Pomijając kwestię kieszeni i pojemności (bo absolutnie mi starczy 2-4 kieszenie), czy jest sens inwestować dla domowego użytku w coś powyżej 2k? Główne założenia: przechowywanie plików, hostnig swojej strony www z ruchem 5 osób na miesiąc, streaming swojej playlisty do sieci w postaci radia internetowego dla siebie. Nie ukrywam, że biorę pod uwage głównie #synology i #qnap. #komputery #chrome #serwispc #pcmasterrace #pytaniedoeksperta #pc #serwery #nas
  • 11
@art212: Jeśli chcesz coś "plug&play" no to tylko Synology / QNAP / ASUStor. Wada taka że płacisz spokojnie z 2x a nawet 3x vs DIY.
Ja za serwer na Xeon E3 z 4 zatokami 3,5", 3 dyski IronWolf 4TB, SSD WD Red, karta sieciową 10Gb i licencja Unraid zapłaciłem mniej niż sam podstawowy Synology. To sprzęt który ogarnia mi całą sieć domową (NAS, Plex, PiHole, Torrent).
Ja tam mimo wszystko polece Proxmoxa jako HostOs, na nim dedykowane VM na wlasne potrzebny, do tego kupic za 300zl uzywany terminal np. M710q, na nim postawic Proxmox Backup Server, i masz hosting z backupem na wlasne potrzebny ;)

Uzywam juz takiego rozwiazania od ponad 4 lat. (mam tez Qnapa, ktory obecnie robi jako dysk sieciowy i NIC wiecej)
Generalnie zasada przy wyborze jest taka:

Masz kase i nie masz czasu/nie znasz
via Android
  • 0
@Pawliko a jak u mnie średnio z czasem w i Linuxa ogarniam w połowie? XD Ok. Jestem bardziej przychylny jakiemuś gotowcowi. Szkoda mi czasu. Powiedz mi czy wiesz może czy na Synology można postawić AzuraCast i streamowac audio 24h? Bo Qnap ma dedykowane rozwiązanie do tego