Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie do użytkowników #dacia Duster 2 z napędem 4x2: też macie problemy z ASR/ESP przy jeździe po śniegu? U mnie odcina moc silnika do tego stopnia, że często jest problem z ruszeniem na śniegu nawet pod niewielkie wzniesienia. Oczywiście po lifcie wyłącznika ESP nie montują już w wersji 4x2 (jednynie w 4x4). Macie na to jakieś patenty poza doraźnym wypięciem bezpiecznika?
  • 7
  • Odpowiedz
@baltic-vodka: mieszkam w pagórkowatym terenie i nie odnotowałem takiego problemu szczerze mówiąc. Poza wygłupami gdzie dosłownie wymuszałem działanie tego systemu żeby się z nim oswoić to nie sprawiał mi problemów.

Swoją drogą - tryb eco który jest kompletnie bezużyteczny w swoim docelowym przeznaczeniu może mieć sensowne zastosowanie właśnie zimą. Mniej niuta nie zrywa tak łatwo trakcji.
  • Odpowiedz
  • 0
@majk_emigrant: nie pomyślałem o trybie eko, muszę jutro spróbować, dzięki! Dziwne że u Ciebie w ogóle nie ma takiego problemu, może to u mnie jest coś nie tak ze sterownikiem kontroli trakcji? Z ciekawości jaki rocznik i silnik Twojej dusterki?
  • Odpowiedz
@baltic-vodka: jaki masz silnik, skrzynię i opony?

Moja prod. luty 2022, 1.0 z LPG no i to co może być tutaj też istotne - opony prawie nowe bridgestony blizzak LM005. Ale zgaduję, że raczej nie jeździsz nadal na letnich? :)
  • Odpowiedz
@baltic-vodka pod wzniesienie odczuwam, że odcina mu gazu ale to już w takiej sytuacji że czuć, że auto „ucieka” i widnieje kontrolka ESP. Z tego co kojarze to teraz w nowych Dusterach, Joggerach, Sandero Extreme jest przycisk do wyłączania ESP.
  • Odpowiedz