Wpis z mikrobloga

#pc #plytaglowna #komputery
Mircy, mam sobie płytę główną B760M DS3H DDR4. Według mojego rozeznania znajdują się na niej dwa porty do podłączenia dysków SSD M.2. Ale jakoś nie mogę ich znaleźć. Pomoże ktoś i wskaże w które miejsce mógłby wetknąć takowe dyski?
Chciałbym wymienić moje SSD na M.2 właśnie.
Pobocznym pytaniem byłoby czy rzeczywiście widać różnicę w działaniu systemu który startuje i pracuje na dysku SSD a M.2? Bo patrząc na prędkości zapisu i odczytu to różnica jest kolosalna.
  • 8
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: bez sensu. Nawet jak film bedzie obrabial sie 5 minut dluzej. Nie ma to znaczenia mozesz isc zrobic sobie kanapke. Co innego jak ktos zajmuje sie tym profesjonalnie. Wot wordy to nic nie zauwazysz. Imo wydanie kasy w bloto. Jak chcesz to wyslij mi 200 zl a dwie zachowaj dla siebie :D
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: chwilę temu jak jeszcze oglądałem LTT, wrzucili wideo jak Linus zbudował 3 identyczne kompy, z jednym wyjątkiem: w jednym system był na SSD SATA, w drugim na SSD NVMe starszej generacji (nie pamiętam już dokładnie której) a w trzecim SSD najnowszej generacji (na czas nagrywania wideo). Po czym zapraszał kolegów z "biura" żeby kompów poużywali i powiedzieli mu gdzie jest który dysk. Jedyne czego nie pozwolił im zrobić to odpalić
  • Odpowiedz
@SzmaragdowySmok: @owl152: Ale jest taka jedna różnica pomiędzy SATA SSD a M.2 SSD. Przechodząc na SSDki na M.2 zwalniają się porty SATA, dzięki czemu można je przeznaczyć na dyski twarde 3.5" na magazyn danych, albo jeżeli ktoś może i mu się przyda, dorzucić napęd 5.25" na nośniki optyczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz