Wpis z mikrobloga

chcę sprzedać mieszkanie, które dostałem w darowiźnie. I to nie takie proste... Muszę z Urzędu Skarbowego wyciągnąć zaświadczenie, że nie zalegam z podatkiem. Tylko, że nie zapłaciłem podatku bo od darowizny w pierwszej grupie (bliska rodzina) nie ma podatku. Ale muszę mieć zaświadczenie bo inaczej notariusz nie sporządzi aktu sprzedaży - transakcja nie dojdzie do skutku. I nawet jeśli moja darowizna była przekazana notarialnie i jest tam zapis, że nie podlega ona opodatkowaniu, muszę mieć zaświadczenie, że nie zalegam z podatkiem ¯\(ツ)/¯
Najfajniejsze jest to, że nie mogę iść sam do urzędu więc chcę wystawić pełnomocnictwo. https://www.podatki.gov.pl/media/4283/pps_1-01029.pdf
Jeśli ktoś to rozumie, to poproszę na polski. Z góry dziękuję
C. OŚWIADCZENIE PODATNIKA, PŁATNIKA, INKASENTA, SPADKOBIERCY, NASTĘPCY
PRAWNEGO, OSOBY TRZECIEJ, WNIOSKUJĄCEGO O WYDANIE INTERPRETACJI
INDYWIDUALNEJ LUB OGÓLNEJ, INNEGO PODMIOTU UDZIELAJĄCEGO
PEŁNOMOCNICTWA SZCZEGÓLNEGO ALBO PEŁNOMOCNIKA


#urzadskarbowy #fiskus #darowizna #podatki
  • 4
  • Odpowiedz
@wedrowycz: złożyłem wniosek online dla "zaświadczenia ogólne" ale 3 tydzień minął i brak odpowiedzi. Próbowałem się dodzwonić "to poczta głosowa, zostaw wiadomość". Więc zapowiada się wizyta osobiście.
BTW. Złożyłem też wniosek o ZAS-W to przyszedł w 1h.
  • Odpowiedz
@wedrowycz: udało mi się dodzwonić do US. Moje zaświadczenie od prawie 3ech tygodni czeka w US. Choć wniosek złożyłem przez e-urząd, zaświadczenie muszę odebrać osobiście (uzasadnienie: bo nie każdy notariusz respektuje elektroniczne zaświadczenie). Nikt elektronicznie niestety o tym mnie nie powiadomił stąd przyznaję, bez sensowna i niepotrzebna sytuacja.
  • Odpowiedz