Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na tych targach książek we #wroclaw . Co roku chodzę i co roku twierdzę, że ostatni raz. Ceny na stoiskach wyższe niż w empiku nawet. Udało mi się kupić 5 używanych książek w cenie nowych w Internecie i jedną faktycznie tańszą, nową, która leżała w kartonach z tymi, których nikt nie chce. Jakie są wasze spostrzeżenia?
#ksiazki #czytajzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
@FELIX90: Nie wiem jak we Wrocku, ale parę tygodni temu były targi w Katowicach i tam po prostu chodzę na stoiska wybranych wydawnictw, gdzie wiem, że mają niższe ceny niż na przykład w Bonito. Chyba, że generalnie ktoś śpi w bębnie, nie śledzi rynku wydawniczego i lubi się pokręcić po stoiskach jakichś niszowych wydawnictw. Mnie to raczej na takich targach nic nie zaskakuje.
  • Odpowiedz
  • 1
@Ogau: zawsze miałem łeb do interesów. Nie spodziewałem się, że gdzieś jeszcze będą dostępne końcówki nakładów w księgarniach a 25 złotych wydawało mi się ok xD

@marsjanin2012 Nie, bo wstęp kosztuje 5 złotych xD
  • Odpowiedz
  • 1
@SzalonyOgorek: możesz podać jakiś przykład? W sensie ile płaciłeś za jaką książkę na targach. Bo jeśli porównujesz targi do księgarni stacjonarnej rzeczywiście może wydać się tanio.
  • Odpowiedz
@FELIX90: Nie mam rachunków, ale będę pamiętał.

Brałem po kilka naraz, więc ciężko coś ocenić z wyciągu konta. Generalnie brałem dużo z Krypy, Czarne, trochę z W.A.B. (Rosja od Kuchni za 5 złotych ale to wyjątek) i pamiętam też Mausa, bo było -20%.
Myślę, że znalazłbyś coś taniej na przecenach w internecie w różnych miejscach, ale tak to idziesz do stoiska i bierzesz 5 książek i cena jest niższa niż z
  • Odpowiedz
  • 0
@SzalonyOgorek: cena zawsze jest niższa niż z okładki. Czarne w necie chodzi po 20-35 złotych. Na okładce 40-50. Kupić po cenie okładkowej to trzeba pojsc do empiku chyba, bo nawet na swojej stronie sprzedają taniej.
Nawet ultra wyprzedaże na stronie czarnego nie powodują, że jest taniej niż taniaksiazka czy świat książki lub empik online.
Gdyby na targach były ceny jak w Internecie to wyjeżdżałbym paleciakiem
  • Odpowiedz