Wpis z mikrobloga

@essos: obojętnie jak - bylebyś pipetą nie dotknął skóry (dla higieny). Niektórzy lubią na dłoń i rozetrzeć/rozgrzać.
Na ogół daje się kilka kropli.
  • Odpowiedz
  • 0
@Vdeh: Niestety juz dotykalem :P

@BozenaMal @Vdeh A powiedzcie mi jeszcze czy serum wyparuwuje z twarzy? Bo spotkalem sie z taką opinią i ze zaraz po serum powinno sie jakois krem nalozyc, a najlepiej jeszcze jakis tonik nawilżający przed tym serum.

Konkretnie uzywam tego, od Miya

Oprocz serum nawilżającego mam też krem spf50 skin79, Krem z ceramidami Bielenda, i retinal 0,05% G&G (tego jeszcze ani razu nie uzylem)
  • Odpowiedz
@essos: jak dotykałeś, to nie wiem czy możemy dalej gadać :P

Jeśli serum jest wodniste to jak najbardziej idzie na to krem, na olejowe serum też może ale już niekoniecznie (tutaj według odczucia na skórze). Krem jest po to, żeby zabezpieczyć skórę przed utratą nawilżenia, takie dopięcie.
Nakładasz najpierw tonik (opcjonalnie), chwilkę czekasz, dalej serum, czekasz kilka minut aż się prawie wchłonie i wtedy krem.

Tylko weź sobie przetestuj te nowe
  • Odpowiedz
  • 0
@Vdeh: Po nałożeniu i rozsmarowaniu serum (konkretnie to) gdzies tak po minucie mam wrazenie jakby skóra była sucha, czy na pewno tak powinno być?
  • Odpowiedz
@essos: to za karę, że dotykałeś się pipetą ;)

A serio, to może być, że szybko się wchłania. Nałóż krem jak skóra jest jeszcze lekko wilgotna/lepka od serum i już. Nie musisz czekać kilku minut.
Jeśli pomimo kremu będziesz miał suchą skórę lub uczucie ściągnięcia, to pewnie serum nie współgra Ci ze skórą. Znalezienie odpowiednich kosmetyków to niezła zabawa, byłbyś szczęściarzem gdybyś na dzień dobry znalazł ideały.
  • Odpowiedz