Wpis z mikrobloga

Jakie firmy robią ciekawe rzeczy w C++? Do tej pory pracowałem w dwóch firmach w tym języku i w obu przypadkach było to ogromne legacy, w którym tylko czułem że się wypalam. Zaczynam się zastanawiać czy to nie urok tego języka i czy nie spróbować z czymś innym.

#cpp
  • 13
  • Odpowiedz
@asdxmee: Jeśli pytasz o Polskę i nowoczesne C++ to patrzyłbym za startupami w embedded. W wielu środowiskach utrzymywanie legacy code jest winą programistów, a nie biznesu. Są zespoły i zasiedziali specjaliści, którym nie chce się uczyć, a tym bardziej silić na przekonywanie biznesu o ekonomicznych kosztach utrzymywania starych ulepów.

@WhiskyRomeo Apollo miało oprogramowanie pisane w języku maszynowym lata przed powstaniem C++.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy: wybacz mi ignorancję, ale niezbyt wiem z czym się wiąże programowanie embedded. Czy coś takiego to nie jest obszar na pograniczu komputerów i hardware w kontekście fizycznego inputu i outputu, przez co często trzeba mieć fizyczny dostęp do urządzeń które programujemy, co z kolei wiąże się z mniejszym udziałem pracy full remote?
  • Odpowiedz
@asdxmee: To bardzo ciekawe, że pracujesz w C++ i pytasz o embedded, który jest obok gamedev jedyną branżą gdzie ten język ma jeszcze jakieś znaczenie. Z ciekawości to w czym ty pracowałeś?

W Bare metal bez sprzętu na biurku się nie da, ale tam króluje raczej C i nieśmiało pojawia się Rust. Natomiast C++ wykorzystywany jest raczej w urządzeniach z systemem operacyjnym gdzie programista nie wykonuje testów końcowych, dostępne są
  • Odpowiedz
  • 0
@walokid: @314159 kurczę o telko też słyszałem nie najlepsze opinie. Dodatkowo podobno jest tylko kilka firm które królują w tej branży więc nie ma zbyt dużego wyboru. No chyba że 5g to jakaś zupełnie niezależna odnoga telko i ona nie ma nic wspólnego z całą resztą, która jest owiana złymi opiniami - tutaj ponownie mogę gadać głupoty przez moją niewiedzę
  • Odpowiedz