Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam taką sytuację. Wygasła mi w marcu tego roku domena, w której nazwie było moje imię i nazwisko. Jakiś gościu zza granicy od razu ją sobie zarejestrował (ta sama nazwa domeny), skopiował wszystkie artykuły z mojego bloga i umieszcza scam z reklamami itd.

Załóżmy, że nie uda mi się coś zdziałać w tym temacie z prawnikiem to czy jak przywrócę bloga z tą samą treścią na nowej domenie (zrobiłem kopię bazy danych itd) to czy Google uzna content na mojej stronie za kopię? Czy oni mają to jakoś zarejestrowane, że te treści były już parę lat temu czyli moje artykuły, które pisałem 3 lata temu ponad. Wiem, że muszę walczyć o pozycje od nowa, ale boję się, że Google się do mnie przyczepi, a to ja jestem ofiarą.

#wordpress #stronywww #informatyka #google
  • 9
@kwasixx: Jeśli powielisz te teksty na świeżej domenie, to nie sądzę, aby udało Ci się odzyskać pozycje. Spróbuj może przeredagować i uaktualnić teksty, skoro mają już ze 3 lata i wtedy spróbuj
@kwasixx a właśnie, bo nie wspomniałeś, to jest domena .pl? Jeśli tak, to może zacznij od zgłoszenia do NASK, skoro koleś się pod Ciebie podszywa i bawi się w scamy, no i nie wiem czy nie mógłbyś skorzystać z Sądu Domenowego:

https://www.piit.org.pl/sad-polubowny

tylko trzeba też najpierw trochę zapłacić, ale w przypadku wygranej sprawy masz prawo zażądać zwrotu kosztów.