Wpis z mikrobloga

Niedawno przeprowadzany dwuwariantowy sondaż prezydencki, a przez sytuację w #sejm mam wrażenie, że został przemilczany.

Mój mały komentarz:
- Nie ma się co ekscytować sondażami prezydenckimi kiedy mamy ok. 1,5 roku do wyborów
- Klasycznie ludzie wolą Trzaskowskiego zamiast Tuska
- Na wariancie Tuskowym klasycznie zyskuje Hołownia. Zgaduję, że Lewica też
- Ludzie wolą Morawieckiego nad Witek. Czemu? Nie wiem, może rozpoznawalność. Na rankingu zaufania mają dość podobne wyniki, choć Witek faktycznie ma mniejszą rozpoznawalność
- Wielgus vs Bąk. Różnica wynika z Tuska czy Wielgus?
- Kosiniak zyskuje na braku Morawieckiego czy Trzaskowskiego?
- Jeżeli Trzecia Droga się nie rozpadnie, to PSL powinien wystawić Hołownię. Dobry wynik Hołowni będzie ich sukcesem, słaby wynik Kosiniaka ich porażką. Zresztą Kosiniak już to zaproponował, co jeszcze niedawno było plotkami LINK. W wariancie Witkowo-Tuskowym Hołownia miałby wtedy szansę na drugą turę
- Czemu z jednych wariantów nie było Bosaka zamiast Mentzena?

#polityka #neuropa #wybory #sondaz
Pobierz Imperator_Wladek - Niedawno przeprowadzany dwuwariantowy sondaż prezydencki, a przez ...
źródło: obraz_2023-12-01_154839886
  • 11
@Imperator_Wladek: Myślę że Hołownia jest mocno niedoszacowany jeśli chodzi o jego szanse na prezydenturę, przynajmniej na razie. Przez dwa lata będzie twarzą sejmu i jeśli zachowa poziom jaki sobą prezentuje do tej pory to jego szanse znacznie podskoczą, bo widać że naciska na to żeby prezentować się dużo i publicznie i w mediach. Trzaskowski nie będzie raczej tak brylował, po prostu dalej będzie prezydentem Warszawy, a wyborcy takich partii jak konfa
@suwalskimroz: Trzaskowski ma to do siebie, że będzie zbierał bęcki za niepolarne decyzje Tuska poprzez przynależność do PO oraz jego własne niepopularne decyzje w Warszawie. Hołownia, mimo że jego partia będzie w koalicji, to będzie mógł stać trochę na uboczu i może mu się mniej oberwać za błędy rządu.

Dla Hołowni na chwilę obecną największym problemem będzie wejście do drugiej w tury, bo w drugiej mam wrażenie, że ma większe szanse
@Imperator_Wladek:

Hołownia, mimo że jego partia będzie w koalicji, to będzie mógł stać trochę na uboczu i może mu się mniej oberwać za błędy rządu.


On już tak właściwie się nieco od tej koalicji odcina, i w to bardzo wyrafinowany sposób. Za każdym razem gdy ktoś pyta się go o ustawy to mówi po prostu że jest marszałkiem i ma inne obowiązki i odsyła dziennikarzy do szefa klubu 2050(chyba Suchoń to
@suwalskimroz: uważam, że nie należy spisywać PiS-u na straty. Wystarczy, że sytuacja ekonomiczna się pogorszy, a uruchomi się tryb "kiedyś to kurła było" i wzrośnie im poparcie soft-PiS. Z drugiej strony hard-PiS raczej będzie umierał. Część wyborców hard-PO też umrze. Starsi ludzie zdecydowanie wolą głosować na PiS lub PO.

Plotki są takie, że PiS wybierze młodego polityka. Witkowa czy Szydło specjalnie nie przekonają do siebie chwiejnych wyborców, ale jakiś młody, który
@Imperator_Wladek:

Plotki są takie, że PiS wybierze młodego polityka.


Tylko kogo? Fogla xd? Ci "młodzi" pisowcy w ogóle nie mają przebicia, nie tylko wśród wyborców, ale przede wszystkim u samych hardkorowych działaczy pisu. Leśne dziadki z tzw Zakonu PC takiego Morawieckiego absolutnie nie znoszą, i nawet na takiego Dudę kręcą nieco nosem. Andrzejka 2.0 w półtora roku to oni raczej nie znajdą, a prawie z pewnością nie wykreują.
@Imperator_Wladek: Przede wszystkim mamy jeszcze wybory do europarlamentu i wybory samorządowe, które mogą być polem do eksperymentów zarówno dla egzotycznych sojuszy (np. Lewica, Polska 2050 i ruchy miejskie planują wspólną listę w Warszawie) jak i ambitnych polityków, których się tutaj nie wymienia. Dobry wynik w Warszawie (czy innym dużym mieście) jakiegoś polityka PiS/Lewic, czy bezpartyjnego może być windą do wyborów prezydenckich.