Wpis z mikrobloga

Cześć,

Szukam książki dla siostrzeńca - 10 latka który raczej mało czyta (jak już to szaleje na deskorolce, rolkach, rowerze, hulajnodze czy waveboardzie). Pomyślałem sobie że w ramach prezentu dostanie (jak wszystkie dzieci w naszej rodzinie) także książkę która być może przekona go ze to też fajna opcja na spędzenie wolnego czasu.
Rozważam więc typowe książki jak i komiksy.

Polecicie coś?

  • 7
@theximon: Pytanie, nie przytyk. Czemu chcesz być ,,tym wujkiem'' który młody będzie wspominał w dorosłym zyciu ze dał mu jakąś książke ,,która miała go przekonać do ksiażek'' a będzie to wspominał jako najgorszy prezent? okej, rozumiem aspekt edukujący, ale jesli młody nie czyta w tym wieku ksiażek to serio nie będzie z tego zadowolony. nie lepiej mu kupić cos z akcesoriów do deskorolki lub rolek z którego rzeczywiscie sie ucieszy? juz
@zwiaz_mi_rece_nog_nie_trzeba: Może nie precyzyjnie się wyraziłem: dostanie także książkę oprócz sprzętu do szaleństw ;) Nie skrzywdził bym tak chłopaka wiedząc że uwielbia adrenalinę. Po prostu może nie czytać książek bo nie trafił na nic dobrego? Nie wiem, warto czasem dorzucić coś dodatkowo poza tym co było przewidziane :)
@theximon: z krótszych to coś z serii 'Biuro Detektywistyczne Lassego I Mai' - detektywistyczne. z dłuższych to ostatnio bardzo mi i moim dzieciom podeszła książka Anety Jadowskiej: "Cyrk martwych makabresek" - fantasy o 11 letnich bliźniętach, które na czas leczenia raka u mamy jadą na wakacje do cyrku dziadka, przy okazji dowiadując się, że oni jak i połowa rodziny są magiczni