Wpis z mikrobloga

Z jednej strony uważam, że jako obiektywista mam obowiązek wyjaśniać populistów i innych opłaconych (lub nie) trolli, którzy postulują różne narracje, ale zawsze kończy się to z obrzydzeniem. Czy oni na serio nie mają umysłowych zdolności aby zastanowić się nad tym co piszą?

Rozmowa w której typowi zwracam, aby patrzył w szerszym spektrum na rzeczywistość i wyjaśniam go w wielu kwestiach, edukuję, a typ pisze na koniec coś takiego:

"Kłamstwo. Koalicja proponuje waloryzację emerytur na podstawie inflacji. Pomysłem Konfederacji jest likwidacja 13 i 14 emerytury (oraz waloryzacja) czego nikt nie tyle nie zrobi, co nie może zrobić. Skumulowana inflacja za PiS to coś około 50%. Zabranie emerytom 13 i 14 to dla nich obecnie śmierć."

Serio idziemy w narrację próbując udowodnić, że 13 i 14 są dobre, bo tak? bo konfederacja była przeciwko nim, a PO głosowało razem z PiS za nimi więc musimy pokazać, że są dobre?

Śmierć Śmierć Śmierć dla najbiedniejszych - mam się bać xD przecież 13 i 14 mogą otrzymywać wszyscy emeryci, a nie tylko najbiedniejsi? A jeśli mamy problem z najbiedniejszymi to powinno być rozwiązanie obiektywistyczne typu ustalenie minimalnej emerytury (w korelacji z najniższą pensją, bo to już ma być reforma ZUS i NFZ, aby ten system działał jak najdłużej i odpowiednią ilością składki). Do której oczywiście będziemy dopłacać jako państwo (kto by pomyślał, że trzeba dopłacić do systemu, który staramy się naprawić xDD) tak jak dopłacamy do 13 i 14, ale wtedy byłoby to wprowadzone obiektywnie i tylko dla najuboższych. Sama minimalna emerytura też by była aktualizowana przy waloryzacji (która powinna działać adekwatnie do rynku).

Nie ma nic gorszego od populisty

#polityka #sejm #populizm #logika
NewBlueSky - Z jednej strony uważam, że jako obiektywista mam obowiązek wyjaśniać pop...

źródło: wtf

Pobierz
  • 1