Wpis z mikrobloga

#rozkmina #kiciochpyta

Jak się bronić przed głupiomądrymi zaczepkami w pracy?

Głupiomądre zaczepki - zaczepki mające na celu zagajenie rozmowy przez osoby które nie potrafią w relację z ludźmi. Z reguły mają za zadanie udawać, że taka osoba ma do osoby zaczepianej pretensję np.
- "Eeee, za robotę byś się wzieła", kiedy np. zastanawiasz się jak coś zrobić
- "Co tak wcześnie na przerwę, już się opie.dalać idziesz?", kiedy idziesz na przerwę mniej więcej po 5,5 godzinach pracy
- "Te, co ty taka zaspana?" , kiedy o 5.50 siedzisz ze spuszczonym łbem, i zamkniętymi oczami z boku, czekając na początek zmiany o 6.00.
- "Ale dziś naburmuszona jesteś", kiedy robiąc coś mówisz mniej wiecej w rodzaju "56,57, czekaj liczę nie chce babola zrobić 58,59"

Proporcje płciowe są tak 50-50 w zaczepkach. Jak już ktoś tak się zachowuje, to w stosunku do wszystkich, uważając prawdopodobnie, że to zabawne.
  • 10
@Linnior88: Dzięki jest to jakiś plan, ale nie chcę podejmować rękawicy, bo z obserwacji, jak ktoś to robi, to taka osoba uznaje, ze zaczepianej to nie przeszkadza. Tymczasem jakbym miała odpowiedzieć co myślę szczerze takiej osobie to musiałabym powiedzieć cos w rodzaju "ale zamknij k..wo pysk, cw.lu zaj..any, śm.eciu pier..lony, bo ci k..wo leb rozp..dole o ten regał" a to nie kulturalnie.
@Ziom166: ja ich nazywam prymitywnymi smieszkami. Tacy ludzie rozumieją tylko proste komunikaty. Jak się bronić ? Możesz się nie bronić i udawać, że to Cię śmieszy. Polecam kilka razy się pochamsku odezwać żeby milczał. Polecam spojrzenie polowanie głową i milczenie. Ale wtedy mogą wziąć Cię za dziwka.
@Ziom166:

Eeee, za robotę byś się wzieła"

Co tak wcześnie na przerwę, już się opie.dalać idziesz?


Nie ty mi płacisz

Ale dziś naburmuszona jesteś"

Bo żeś przylazł, tylko dlatego