Wpis z mikrobloga

mam maszynkę do golenia na jedną baterię AA 1.5V. Baterie które można ponownie ładować mają 1.2V więc są za słabe i teraz moje pytanie. Nie zawsze potrzebuję mięć tą maszynkę bezprzewodowo. Czy mogę zakupić taki moduł https://pl.aliexpress.com/item/1005005575194458.html który służy do ładowania baterii nimh napięcie 1.5V o stałym natężeniu do wyboru 100MA/500MA/800MA, a podłącza się do tego zwykłą ładowarkę do telefonu usb c więc z tego co rozumiem jeśli bym kupił taki moduł z natężeniem 800MA podejrzewam że to będzie najbardziej zbliżone do dobrej baterii AA, to zadziała to?
#elektronika
  • 6
@yawiginipa: Tak mi się wydaje. Mam starą maszynkę do jajec z jakąś padniętą baterią, na baterii słabo kręci (nawet po godzinach ładowania), pewnie bateria ma niskie napięcie. Ale na ładowarce śmiga dobrze.
5zł to nie majątek, warto spróbować.
@atehxx: wydaje się to być gotowym rozwiązaniem pytanie tylko ile jest to w stanie dać amper. Na aliexpress do podobnego wizualnie podobnego produktu ktoś napisał że przy obciążeniu 180mA miał napięcie 4.14V, a powinno być 4.5V. Jest to dość spory spadek. Nie znam parametrów silniczka w tej maszynce, ale wydaje mi się że 500mA bierze co najmniej
ostatecznie kupiłem żeńskie gniazdo usb c, regulowaną małą przetwornicę dc-dc i działa. co ciekawe silnik w tej maszynce bierze 2.5A. tam gdzie wkłada się baterię był napis 1.5v 1.2W co by oznaczało 0.8A. przy tak niskim natężenie maszynka ledwo chodziła i na pewno nie dała by rady golić