Wpis z mikrobloga

Mam taki problem w mieszkaniu - spod okna było czuć, że lekko wlatuje powietrze. Majster stwierdził, że jak przyjdzie podłoga, to problemu nie będzie. Podłoga już jest, jednak teraz jest bardzo zimno w pokoju, a podłoga przy oknie (fragment zaznaczony) jest też zimna, dużo zimniejsza niż w innych pomieszczeniach. Co teraz można z tym zrobić? Podłoga weszła pod ościeżnice okienną, tak że z chyba jak już to odciąć 2 cm, uszczelnić (ale czym?) i włożyć tam listwę przypodłogową?

#remont #remontmieszkania #remontujzwykopem #budowadomu #budujzwykopem #zlotaraczka #majsterkowanie #pytanie #remont #kiciochpyta #dom #problem #okna
becvvv - Mam taki problem w mieszkaniu - spod okna było czuć, że lekko wlatuje powiet...

źródło: KtfUUbQHKs

Pobierz
  • 17
@becvvv może uszczelka nie przylega na całej długości, spróbuj docisnąć zamkami "na zimę" albo dla testu przyklej dodatkowa uszczelkę, będziesz wiedzieć czy źle osadzone okno czy nie przylega uszczelka
@becvvv: miałem ten sam problem u siebie w nowym mieszkaniu. Podwiewało spod okna podwójnego balkonowego, a dodatkowo przy mocnych podmuchach rama na środku u dołu wychylała się tak +- 3-4mm. Oczywiście słychać było przy tym świsty, stuki, zgrzyty. Zgłosiłem problem. Skułem wzdłuż około 5cm wylewki, żeby #!$%@? widział co #!$%@?. Dodatkowo wyszła fuszera z podporami, które nie były w miejscach przewidzianych przez producenta okien. Przyszedł, pooglądał i stwierdził, że jest dobrze
@becvvv: ja tak samo mało techniczny i z prawie zerowym pojęciem o budowlance. Chodzi mi o to, żeby wyciąć wzdłuż okna panele i wylewkę (jak masz ogrzewanie podłogowe, to tego nie rób). Potem wybierasz gruz z wylewki, wycinasz styropian i wtedy dopiero zobaczysz, co masz #!$%@?. Najlepiej będzie czuć jak wiatr mocniej zawieje, ale jak coś, to można pozamykać szczelnie okna, zasłonić kratki wentylacyjne i włączyć okap. Ja u siebie poprawiałem
@becvvv: ciekawe czy poszła w ogóle pianka pod ościeżnicę, bo o taśmie izolacyjnej to można zapomnieć ( ͡° ʖ̯ ͡°), jak więcej jest takich mieszkań to ja bym walczył z deweloperem bo to kupa roboty
  • 0
@Wychwalany: @onomatopeja_w @janznetu @Wychwalany @#!$%@?
Ok, był u mnie serwis. Podkuli posadzkę miejscowo, wpuścili piankę po całości, na wszystko założyli jakieś taśmy. Słyszałem też że gadali coś w stylu "nadal wieje", w pewnym momencie zdjęli boczną listwę od okna i gdzieś wiercili. Po tej akcji nie wieje, jest cieplej w pomieszczeniu, ale chłodniej niż w pozostałych. Kupiłem sobie kilka termometrów, porozstawiałem je na podłodze i takie są wyniki (kaloryfery pozakręcane wszędzie):
becvvv - @Wychwalany: @onomatopeja_w @janznetu @Wychwalany @#!$%@? 
Ok, był u mnie se...

źródło: temp

Pobierz
@becvvv: wiatr może hulać pod wylewką. Tak było u mnie, gdzie potrafiło wiać z puszki osadzonej w wewnętrznej scianie. Jak szlifowałem gładź i wiało na zewnątrz , to były miejsca na styku wylewki i ściany, gdzie wywiewalo pył do góry :)
Teoretycznie masz tam dwie ściany zewnętrzne i większe przeszklenie, więc nie dziwne, że większe straty ciepła.
@becvvv czyli przewiercili Ci ramę okna i wypuścili w nią piankę? Oby ten przewiert uszczelnili bo mimo uszczelek przy szybie do ramy dostaje się trochę wody.

Ja ostatnio pozyczylem termowizje oraz czujnik wilgotności i sprawdzilem jak kiepsko zamontowali mi okna. Poszlo zgloszenie do dewelopera.