Wpis z mikrobloga

@JanSkrzetuski no więc tak, FV wyst. w grudniu, data sprzedaży/dok dostawy tez grudzien. Stricte dotyczy to wsio grudnia wiec tytul przelewu pit za grudzien. Dlaczego mialoby byv inaczej nie rozumiem? W czym sie dokladnie zamotales? Slad ten listopad?
@JanSkrzetuski: Aha, jak się kiedykolwiek z ZUSem tytułem pomylisz - luz majty, bo oni tam sobie i tak na konta odpowiednie przewalają. Nie raz widziałam ZUS z tego roku z tytułem 2022 i wszystko okej. I księgowi też widzą - o, za listopad potw. przelewu klient przyniósł, zgadza się z DRA, supi. W grudniu przynosisz dok. i co - o, potw. przelewu ZUSu ale inny tytuł, ale sprawdzamy - w DRA
@Mariano-95: ta wpłata na zadłużenie poleci nawet z przelewu zatytułowanego na bieżące opłaty. Ale dopóki na koniec roku nie wyślesz prośby o rozliczenie konta nie będziesz (a przynajmniej ten kto roczny z ZUSu i JDG robił będzie) wiedział jaka część wpłaty na co poszła.
@JanSkrzetuski a jaką masz formę opodatkowania? Jeśli zasady ogólne/liniówkę to faktura z datą sprzedaży na listopad ma wpływ na ZUS z zamknięcia grudnia (płatne do 20 stycznia). Podstawa do zdrowotnej to dochód z miesiąca wcześniejszego. W dochodowym liczy się data sprzedaży, więc powinna być uwzględniona w zamknięciu listopada.