Wpis z mikrobloga

Po ostatiej aktualizacji firefox bardzo długo wczytuje pierwszą stronę. W sensie włączam program, wpisuje wykop.pl i muszę czekać jakieś 10s zanim załapie. Później jest już normalnie, ale po restarcie programu problem wraca.

#firefox #informatyka
  • 14
@K-S-: Nie za bardzo raczej. Cookies mam pod kontrolą, używam Cookiebro. To będzie coś innego też niż profil bo co kilka wersji odświeżam i robie na nowo.
Jak znajdę trochę chęci spróbuję znaleźć o co chodzi. Po starcie czekam kilka sekund i pierwsza strona ładuje się szybko już.
@ashmedai: Brawo ziom ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z tym że tam jest coś jeszcze bo dopiero po całkowitym wyłączeniu ublocka problem znika. Dodatkowo miałem problemy z pobieraniem niektórych plików i wydaje mi się że to też przez ublocka.
@K-S-: używasz Slacka? W Firefox już czwarty raz przepisują kod od cache, bo zbiera śmieci, a potem na starcie próbuje to porządkować, ale jak nazbiera kilka gigabajtów małych pliczków, to trwa to nawet kilka minut. Slack potrafił mi nazbierać w 3 dni dwa gigabajty śmieci w cache.
@ashmedai: to, że uBO blokuje start to skutek, a nie przyczyna. On musi załadować listy filtrów z cache i w tym czasie blokuje wszystkie połączenia, bo bez filtrów nie wie, czy ma przepuścić, czy nie. A, że czytanie danych z cache trawa...
Niektóre dodatki tez powodowały takie opóźnienia na starcie (Metamask?).
Właśnie znalazłem buga, że Spotify też czasami zapycha cache.
@K-S-:

no właśnie, mam wrażenie że z roku na rok to wszystko działa coraz gorzej, pomimo lepszego sprzętu


No, na dyskach HDD, to już się nie da komputera używać.
@radapasa: Na starszym laptopie mam i7 drugiej generacji i przeglądarka potrafi go zamulić ¯\(ツ)/¯

a bez ssd i minimum 8gb ramu to win 10 jest bezużyteczny ( ͡° ʖ̯ ͡°)