Wpis z mikrobloga

Od lat jestem poza pctami. Mam w domu jakieś cuś z i3, który kupiłem jakieś 10 lat temu. Nie upgrade'uje i ostatnio siedziałem na nim jakoś w lutym xD Wolę konsole. Po ostatnim odcinku #quaz o #logitechgcloud tak sobie myślę, że jakby Gaben zrobił taką puszkę pod steama w rodzaju konsoli to byłbym chętny na zakup czegoś takiego. Podpinam sobie steama/epica i gram w gierki na dużym tv.

#steam #steamdeck #konsole #pcmasterrace
Mega_Smieszek - Od lat jestem poza pctami. Mam w domu jakieś cuś z i3, który kupiłem ...

źródło: steam

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: problem taki że taka puszka pod steama podłączona do tv 4k musiałaby być zajebiscie mocnym pc żeby użytkownik sobie odpalał jakiekolwiek gry ze steama bez martwienia się o wydajnośc
  • Odpowiedz
Wczoraj testowałem PC pod TV w trybie big picture.

Niesety, do póki Valve nie da SteamOS 3 na PC to jeszcze do doświadczenia konsolopodobnego będzie daleko.
Trochę trzeba przeprowadzić konfiguracji zanim to zacznie banglac :(
  • Odpowiedz
A jak z jakością?


@Mega_Smieszek: ogolnie spoko, ale z najnowszymi grami AAA moze byc problem z jakoscia i/lub wydajnoscia, bo na TV wypada podbic rozdzielczosc do 1080p, a steam deck jest pomyslany pod 720p. Wszystko zalezy od tego jakie gry ciebie interesuja. Mimo wszystko polecam sprobowac.
  • Odpowiedz
@Rewowler_Ocelot:
A to HDR trzeba aktywować, a to g-sync/VRR trzeba skonfigurować, a to wyskoczy Ci update sterowników, a to jakiś launcher Ci sie zawiesi i musisz lecieć po klawiature i mychę.

Big picture jest świetny, ale niestety Windowsa nie da się w pełni obsłużyć jeszcze padem, nawet za pomocą steam input.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: ja tak robię z własnym deckiem, leży pod TV z stacją dokującą, jak potrzeba to go odpalam i gram na padzie od PS5, a jak chce sobie coś dokończyć to idę z nim do łóżeczka ()

TV mam 4k i obraz jak dla mnie jest bardzo dobry, nie wiem jak gaben to wykombinował, ale to bardzo dobrze się skaluje
  • Odpowiedz
@mr0lo: Tylko w przypadku decka minusem jest to że jak masz ustawiona rozdzielczość/opcje graficzne to nie działa to jak w przypadku switcha gdzie ustawienia gry same się dostosowują w zależności czy jest podłączony czy nie, tylko trzeba za każdym razem samemu ustawiać.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: były Steam Machines, ale one po prostu nie miały sensu. O ile rozwiązali problem dostępności gier, to dalej nie wiem po co komu takie cuś. Duplikuje ci PC, który też możesz podłączyć do TV (albo odpalić Steam Linka jeśli TV i łącze pozwala) i nie wnosi nic czego by brakowało w pc
  • Odpowiedz