Wpis z mikrobloga

Pytania do maltańskich Mirabelek oraz Mireczkow

1. Ile trzeba mniej więcej zarabiać na rękę aby żyć na Maltacie na takim spoko poziomie?
2. Jak najlepiej szukać mieszkania na wynajem, jakie są średnie ceny, jakich miejsc unikać? (Szukam czegoś w pobliżu St. Julian)
3. Czy latem idzie wytrzymać temperatury?
4. Jakie są średnie miesięczne wydatki dla 1 osoby?
5. Macie jakieś protipy czy cokolwiek dla osoby która planuję wyjazd?

#malta #emigracja #programista15k
  • 6
@rubens117:
1. To zależy czy w pojedynkę czy z partnerką/partner no i przede wszystkim od tego jakie masz oczekiwania od życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powiedzialbym że taki spoko poziom dla singla będzie w przedziale 2,5k-3k € na rękę
2. Ceny zależą od lokalizacji i trochę też od pory roku kiedy szukasz. W przedziale 800-1200€ znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli będziesz szukał w popularnych rejonach jak np.
@rubens117:
1. koło 2500 eur na rękę. Tyle zwykle dostaniesz już na pozycjach managerskich lub jak faktycznie coś umiesz. Dużo ludzi zarabia koło 1500-2000 i da się spokojnie za to przeżyć, ale już ciężko wynająć samodzielnie mieszkanie, chyba że poza ścisłym centrum (między Valettą a St. Julian's)
2. nie ma aż takich miejsc, których trzeba unikać, pewnie lepiej nie szukać w Hamrun czy Marsa. Szukasz przez grupy na fb głównie. W
  • 0
@bialawitz: @LeifEriksson dzięki wielkie, czytałem że jest masakra z korkami i często jest szybciej gdzieś iść na piechotę niż komunikacją się tłuc. Jak Wy poruszacie się po wyspie? Jako że musiałbym dojeżdzać pracy do St. Julians to myslałem żeby wynająć gdzieś mieszkanie powiedzmy w obrebie 3-5 km (nie chce mieszkać w centrum imprezowni) i dojeżdzać do prostu do pracy rowerkiem ale nie wiem na ile mądry jest to pomysł xD.
@rubens117: Zapomnij o dojeżdżaniu rowerem - nie ma tutaj do tego infrastruktury ani kultury. Prędzej możesz pomyśleć o skuterze, ja jestem właśnie w trakcie wyrabiania sobie prawka na moto.
Ja na początku mieszkania na Malcie miałem 15 minut do biura i to było w sam raz. W okolicach maja słońce zaczyna już mocno smażyć i dłuższy spacer zaczyna być męczący. Jeżeli do tego dodasz zatłoczone ulice, tłumy turystów, hałas itd to
  • 0
@LeifEriksson: @bialawitz Mirasy powiedzcie prosze jeszcze jedno, czy ludzie przyjezdzaja na Malte swoimi samochodami? Mozna jezdzic samochodem z kierownica po lewej stronie? Wiecie jak to wyglada z kwesti prawnej jezdzania samochodem niezarejestrowanym w Malcie na Malcie?