Wpis z mikrobloga

Witajcie.

Nie wiem jak dokładnie nazwać mój problem, pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją.

Wczoraj wyłączył mi się telefon z włączoną latarka i jakąś aplikacja w tle odtwarzająca dźwięk. Telefon się rozładował i wyłączył.

Po naładowaniu i włączeniu telefonu ten zachowuje się całkowicie inaczej. Przede wszystkim miałem poprzestawiane kafelki na jednej ze stron pulpitu, ale mówię dobra, zdarza się. Potem zaobserwowałem że nie mogę rozwijać paska przesuwając palcem po ekranie, muszę to zrobić zaczynając idealnie od góry ekranu. Kolejny problem, aplikacje - 90% aplikacji nie działa, włącza się i dostają freeza, mogę je zminimalizować i do nich wrócić ale dalej nie będą działały, dotyczy to aplikacji które m.in odtwarzają dźwięk lub obraz. I wisienka na torcie, nie można zamknąć aplikacji pracujących w tle. Postarałem się to uwiecznić na nagraniu nie ze swojego telefonie bo nagrywanie ekranu również nie działa. 

#xiaomi #miui #awaria #system #android #resetowanie
  • 10
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PurpleHaze nic z tych rzeczy, przynajmniej na pewno nie w ostatnim czasie

@sylwke3100 temperaturę miał taką jak zawsze, to było raczej przeglądanie jakieś aplikacji (tylko teraz nie pamiętam co to było) + zapalenie na chwilkę latarki żeby sobie poświecić do pieca xD

zaraz dołącze nagranie i pokaże jak to wygląda
  • Odpowiedz
  • 0
Zacząłem się przygotowywać do przywracania ustawień fabrycznych, tj, usunąłem zbędne zdjęcia, aplikacje, filmy, zrobiłem kopie zapasową i WUALA, naprawiło sie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie wiem co było przyczyną
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Maci3kk jednak nie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Działają tylko niektóre funkcje, np możliwość zamykania aplikacji i rozwijanie paska z dowolnego miejsca. Cała reszta dalej nieobecna
  • Odpowiedz
  • 0
@vulcanitu: Nie wiem do końca co było winowajcą, wleciało przywracanie, jestem właśnie kilka chwil po uruchomieniu telefonu i wydaje się, że wszystko działa tak jak powinno, a że telefon jest w tym momencie czysty i wszystko mam zapisane na komputerze to sobie strzelę update romu, podobno RisingOS jest w porządku pod kątem optymalizacji i wydajności. Przetestujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@vulcanitu: Jednak sobie nie zrobię, nie mam do tego nerwów, wracam do customowego romu który stoi na 12 + miui 14, #!$%@?, tyle czasu sie z tym męczyłem i zawsze coś, dobrze, że w ogóle dałem rade wrócić do niego bo zostałbym z wielką cegłą :>
  • Odpowiedz