Wpis z mikrobloga

Parę pytań o kodeki BT i słuchawki. Kupiłem Soundcore liberty 4 NC (tel to Oneplus 9 pro). Jakiego kodeku BT używać? AAC (który jest u mnie zwany HD) czy SBC (zwany u mnie standard). Bo czytam, że aac to głównie do urządzeń Apple a SBC jest przestarzały. Poza tym warto włączać dolby atmos? + są tam jakieś opcje jak profil sytuacyjny i profil otoczenia. Są jeszcze jakieś opcje w telefonie, które warto włączyć bądź wyłączyć?
Pomijam appke i equalizer. Nie siedzę w ogóle w świecie audio ale chce wiedzieć co ustawić żeby było jak najlepiej.
#audio #sluchawki #dzwiek #audiofile
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
@bonus: Jakieś słyszę, ale nie jestem audofilem i chwile mi dojdzie zanim zauważę, które lepiej brzmi.
Liczyłem, że to się da jasno określić co ustawić żeby było najlepiej.. Nie lubię się zastanawiać co lepsze bo wolałbym żeby wszystko było już fabrycznie ustawione. No ale też chciałbym wyciągnąć 100% z tych słuchawek.
  • Odpowiedz
@kerri: Powinien już działać. Możesz zobaczyć co teraz jest wybrane w ustawieniach deweloperskich. Niektóre odtwarzacze (np. Poweramp) też pokazują aktualnie wykorzystywany kodek.
  • Odpowiedz
@kerri: Podejrzewam, że słuchawki wykrywają gdy nie mają idealnej szczelności w uchu i wtedy podbijają bas, bo bas najbardziej ucieka w takiej sytuacji.
Ja bym pozostawił to wyłączone, brzmi jakby miało powodować więcej problemów, zamiast je naprawiać.
  • Odpowiedz
  • 0
@bonus: Nie bardzo miałem czas jeszcze to dokładnie sprawdzić ale na pewno dużej różnicy nie ma. Sprawdzę to jak będę miał dłuższą chwilę wolną i spróbuje sprawdzić oba kodeki na jednym utworze.

Może youtube jest po prostu ograniczeniem.
  • Odpowiedz
@kerri: no jutube ma bardzo niski bitrate, wiec SBC czy LDAC nie ma roznicy, musialbys miec tidal w wersji hifi i jakość CD żeby poczuć różnicę
  • Odpowiedz
  • 0
@bonus: Tak czy siak jestem w miarę zadowolony po przesiadce z freebuds 4i. Wiadomo, gdybym Liberty 4 NC kupił za pełną cenę czyli 400 zł to bym miał większe wymagania, ale przy cenie 260 jestem zawodolony.
A z tidilem czy apple music to się nie będę bawił bo youtube jest dla mnie dużo bardziej wygodny i przede wszystkim darmowy.
  • Odpowiedz