Wpis z mikrobloga

#sejm #polityka
Dużo słyszy się o mitycznym "trybunale stanu", ale ile faktycznie osób skazano? Szukałem w Internecie i znalazłem artykuł z 2020r. o skazaniu 2 osób za handel alkoholem (https://demagog.org.pl/wypowiedzi/ile-osob-zostalo-dotychczas-skazanych-przez-trybunal-stanu/). Czat GPT 4 daje taki sam wynik. Często słyszy się o stawianiu osób przed tym trybunałem, jednak patrząc na liczbę skazanych to trochę słabo. Jakie zdanie macie w tym temacie?
  • 7
Kiedyś prawie ziobro był postawiony tylko nasze asy miał wywalone jajca i nie przyszli xd


@KalashnikovMirasnikov: Jak slusznie miras @wildgenie7 zauwazyl:

postawienie przed TS != skazanie.

Ja tez szukalem kiedy jakis polityk odpowiedzial pierdlem za walki jak sie wladza zmienila. NIe znalazlem
@wildgenie7 postawić przed trybunałem można tylko kogoś kto sprawuje funkcje. A coś mi się zdaje że oni na stanowiskach tylko po. czyli pełniacych obowiązki już się wywinęli od trybunału.
Gadanie o TS to w naszej polityce taki teatr dla gojów. Ludzie się jarają, a formalnie nie ma zazwyczaj już takiej prawnej możliwości i elo
postawienie przed trybunałem jest trudne, trzeba mieć 2/3 głosów zgromadzenia narodowego.


@Mores Zależy kogo chcesz postawić, na szeregowego posła wystarczy zwykła większość sejmowa