Wpis z mikrobloga

Mieszkam w #holandia i jak widzę te wszystkie posty z tagu #inpost to mnie z zazdrości skręca. Dzisiaj muszę siedzieć cały dzień w domu bo pan listonosz przyjdzie z paczką ale sam nie wie kiedy i jest też szansa że zmieni zdanie i wcale dzisiaj nie przyjdzie a jak mnie akurat nie będzie to on tę paczkę albo zostawi w punkcie trzy kilometry ode mnie, albo po prostu #!$%@? zaznaczając że dostarczona (już raz tak się zdarzyło, ma infolinii kazali zgłosić się do nadawcy, paczka z Aliexpress więc oczywiście "sori no inglisz")
kurczaczak - Mieszkam w #holandia i jak widzę te wszystkie posty z tagu #inpost to mn...

źródło: Screenshot_20231121-092300

Pobierz
  • 10
@kurczaczak: No PostNL to jest troche lipa zazwyczaj.. Ale Poczta Polska w tym wzgledzie nie jest jakos lepsza - Inpost to wszak prywatna firma.

Niektore firmy kurierskie oferuja dostawe do swoich paczkomatow, ale na to jakim przewoznikiem paczka bedzie szla niestety zazwyczaj nie masz wplywu przy zakupie online...
@pluktrux: Też o tym pisałem, ale teraz widzę, że tam jest napisane, że to groot pakket. Tych nie można przekierować. A z małymi też różnie bywa właśnie, raz można, raz nie można.
@stivenus: Nie zawsze się da do punktu. Ani wyboru dostawcy, Jak przez Bol.com zamówiłam laptopa i siedziałam z chłopakiem cały dzień w domu czekając na paczkę to nie dość, że nie zadzwonili, a zaznaczyli że byli i nikogo nie było, to jeszcze zostawili u sąsiadów - i to nie takich co są w moim bloku (bo pewnie nawet przy moim bloku się nie zatrzymali), ani nie w pobliskich budynkach, tylko w
Nie zawsze się da do punktu.


@tarushiba: Ja wiem, że nie zawsze się da zamówić do punktu. Ale nawet jak się nie da, to czasami już wysłaną do nas paczkę, w dniu, w którym ma być do nas dostarczona, da się przekierować do punktu, lub zmienić czas dostarczenia. Na zdjęciu w pierwszym komentarzu jest coś takiego - kies zelf een tijd of plaats. I to działa, ale właśnie tak jak też
@kurczaczak jak chcesz miec zawsze mozliwosc przekierowania paczki lub zmiany czasu dostawy, musisz zainstslowac aplikacje postNL. Wczoraj zainstslowalem i moge kazda paczke przekierowac do punktu odbioru ktory sam wybiore, lub zmienic date i czas dostawy