Wpis z mikrobloga

Strzelec wyborowy SBU ustanowił rekord świata

Strzelec wyborowy należący do jednostki specjalnej „Alfa” Służby Bezpieczeństwa Ukrainy pobił światowy rekord najdłuższego celnego strzału do siły żywej, likwidując rosyjskiego okupanta oddalonego o 3800 metrów. Do tego wyczynu miał wykorzystać ukraiński wielkokalibrowy karabin wyborowy Wołodar Obriju (z ukr. „Władca Horyzontu”) zasilany nietypową amunicją 12,7 x 114 mm. Służby prasowe SBU potwierdziły tę informację redakcji amerykańskiego „Newsweeka”.
#wojna #ukraina #rosja #ciekawostki #bron
robert5502 - Strzelec wyborowy SBU ustanowił rekord świata

Strzelec wyborowy należąc...

źródło: Screenshot_2023-11-20-20-18-01-587

Pobierz
  • 7
@robert5502: Prawie 4 km... No niezle.

Tylko jeszcze wypadaloby napisac za ktorym strzalem i ile razy musial przestawiac przyrzady. (i czy serio tamten drugi byl tak tepy ze nie zauwazyl co sie swieci i nie spierdzielil z linii strzalu za wczasu)
Ciekawe jak miał zauważyć snajpera, prawie 4 km od siebie?


@robert5502: Pozwol ze wytlumacze.

Tak sie sklada ze kiedys troche sie interesowalem tematem. jesli nic nie pomylalem to poprzedni rekord nalezal do kolesia gdzies tam na bliskim wschodzie (irak, iran czy inny afganistan). Trafil dopiero za 3 czy 4 razem. Wyobraz sobie ze te pociski ktore nie trafily w cel padaly dosc blisko tego celu. koles musial brac poprawki nie tylko
@gorzki99: Jest nagranie, można sprawdzić. Nie widziałem ale prawdopodobnie trafił za 1. Jeśli wcześniej oddawał strzały na 3.5km+ to dodanie 300m nie byłoby aż tak dużym dla niego problemem. Jedynie musiałby brać na poprawkę wiatr i uwarunkowanie terenu.
@Vixay: No jak trafil za 1 to mega szacun. Nagranie nagraniem - nic nie stoi na przeszkodzie zebys widzial tylko jeden strzal.

To co ja wspomnialem to byla rekonstrukcja. Juz dawno po fakcie wiec sam zainteresowany nie mial powodow zeby koloryzowac czy sciemniac na potrzeby "pokrzepienia serc". Wiec spokojnie mogl sie przyznac ze nie trafil za pierwszym.

Poprawka na wiatr to najmniejsze co musial wziac pod uwage (najlatwiej to wprowadzic). Na