Wpis z mikrobloga

Takie pytanie odnośnie tabletu przemysłowego Chipol F7

(https://www.oio.pl/?product=tablet-przemyslowy-chipol-4gb-64gb-windows-10-home-ip67).

Mam problem z wybudzaniem urządzenia. Nie działa ani ruszanie myszką, ani żaden z fizycznych przycisków. Pozostaje jedynie reset, co jest szczególnie uciążliwie przy załadowanych programach. Póki co przedłużyłem działanie bez uśpienia do 6 godzin, ale to połowiczne rozwiązanie.

Tak samo było na WIN10 jak i po przesiadce na WIN11.

#komputery #windows10 #windows11 #tablet #tablety #systemyoperacyjne #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 14
Czasem potrzebuję uśpić tablet przyciskiem zasilania by po jakimś czasie wybudzić, ale nie reaguje.


@Fist_Of_Truth: Tego nigdy nie zrozumiem. Od czasu jak mam ssd i M2 pod przyciskiem zsilania mam zawsze "zamknij i wylacz"
Ustypianie komputera stosowalem ostatnio chyba z 20 lat temu. A przestalem stosowac jak wychodzily wlasnie takie kwiatki ze sie nie chcial wybudzac itp.
@gorzki99: Usypianie w moim przypadku jest zdecydowanie praktycznym rozwiązaniem. Naciskam przycisk zasilania, ekran się wyłącza, a programy i załadowane w nim dane nadal pozostają. Tzn tyle teoria, bo właśnie tak to u mnie nie działa i pozostaje mi przytrzymać przycisk zasilania i niestety włączać tablet na nowo.

Dodam, że pracuję w dużym stopniu w terenie, a operuję z auta. Zdarza mi się zostawić tablet na dłuższy czas i chciałbym go uśpić
@Fist_Of_Truth: O widzisz... i znow czlowiek sie czegos nowego dowiedzial :)
ja wlasnie przestalem usypiac po tym ja sie nie dawal wybudzic :D

Dodam, że pracuję w dużym stopniu w terenie, a operuję z auta. Zdarza mi się zostawić tablet na dłuższy czas i chciałbym go uśpić zamiast wyłączyć.


A po co usypiac? Zeby oszczedzac baterie? Jesli tak to ja bym to olal. Ladowarka do gniazda zapalniczki i niech se dziala
@gorzki99:

A po co usypiac? Zeby oszczedzac baterie? Jesli tak to ja bym to olal. Ladowarka do gniazda zapalniczki i niech se dziala (albo inwestycja w 220V)


Mam przetwornicę, więc zasilanie to nie problem. Ale bywa, że zostawię w aucie na dłuższy czas, auto zamykam a wtedy nie ładuje. Bywa też, że przenoszę sprzęt wraz z paroma gratami i się potrafić coś niepotrzebnie "wyklikać".
Ale bywa, że zostawię w aucie na dłuższy czas, auto zamykam a wtedy nie ładuje.


@Fist_Of_Truth: To akurat mozna obejsc. Gorzej z tym klikaniem :DD

Wie ze to nie jest rozwiazanie problemu. Ale jak wspomnialem - mialem ten sam problem i jedynym rozwiazaniem bylo nieusypianie :)

Nie wiem czy tak sie da ale jesli dobrze pamietam to bylo kilka opcji co konkretnie ma sie dziac i jak ma zostac wybudzony.

Jak
@gorzki99: W tablecie mam 4 porty USB i wygląda na to, że jak piszesz - są usypiane. Nie zgłębiałem aż tak tematu. Natomiast to, że nie wzbudza też kliknięcie w przycisk zasilania to już słabo.

Nie będę już grzebał dalej, bo obecne rozwiązanie jest dla mnie wystarczające ;)
Natomiast to, że nie wzbudza też kliknięcie w przycisk zasilania to już słabo.


@Fist_Of_Truth: No tutaj zgoda. Znalazlem jeszcze takie cos - ale zielonego pojecia nie mam co to robi :PP (picrel)

A i teraz jak sprawdzalem te opcje to mi sie przypomnialo - moze nie nalezy zezwolic na wylaczenie dysku twardego? uspac tak ale dysk ma byc nieuspany?
gorzki99 - >Natomiast to, że nie wzbudza też kliknięcie w przycisk zasilania to już s...

źródło: Screenshot_1618

Pobierz
@gorzki99: Hmm... wydaje się, że to chyba w tym miejscu siedzi przyczyna. U mnie obie opcje są "włączone". Wyłączyłem zatem ;) Myszka obecnie wzbudza ekran, ale to już chyba kwestia tego, że nie tyle usypiam teraz tablet, a wyłączam sam ekran, co też jest rozwiązaniem (chociaż pewnie i tak żre baterie w trybie, ale to już w sumie niuans)