Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś fajnego serialu, który ma zamkniętą strukturę. Może być serial jednosezonowy, może być wiecej - ale tak, aby jednak historia zamykała się w ramach tego konkretnego sezonu. Żadnych cliffhangerów na koniec, żadnych głównych wątków urwanych w połowie, etc.
Wiadomo, jakieś elementy mogą się ciągnąć przez więcej sezonów, ale aby nie były to dominujące wątki, które nie mają swojego punktu kulminacyjnego i zakończenia w ramach sezonu.
Więc przykładowo takie the Wire się nada, ale już Braking Bad zdecydowanie nie.
I wolałbym też, aby nie były to mocne procedurale, nawet jeśli w tle jest całkiem rozbudowana historia (jak Lucyfer, White Collar, House, etc.)

Odpadają, bo oglądałem/nie chcę oglądać:
Kompania braci, the Wire, Sherlock, Detektyw, Fargo, Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego, Miasteczki twin peaks, Czarne lustro, Peaky Blinders, Rzym, Tabu, Mad man, Mindhunter, Gambit królowej, Mr Robot, Westworld, Czernobyl, Narcos, Detektyw, Wikingowie, House of cards, Better Call Saul, Gomorra, Młody papież, American Horror Story, Utopia, Zakazane imperium, Lucyfer, Homeland, Dochodzenie, Hannibal, Knick, Westworld, Ted Lasso, Broadchurch, Euforia, Luther, Orange Is the New Black, Mentalista, Ray Donovan, Atypowy, Ekipa, Upadek, The Kominsky Method.
Odpadają też seriale superbohaterskie.

Ma ktoś jakiś pomysł? :)

#seriale
  • 18
@venomik: Zacznij oglądać stare polskie seriale. Ja na przykład przypominam sobie Stawkę większą niż życie. Masa polskich aktorów którzy uważani są za starych, dobrych by rzec kultowych, w Stawce to młodziki. :)
  • 0
@WielkiPowrut88 @L24D: @onepnch @krzysiek-kornell,
Ale Castle czy Z archiwum to typowe procedurale :(
Pozostae sprawdzę, dzięki!

Tobie to chyba ciężko dogodzić


@nocny-mirek: Nie, czemu. Jest mnósto seriali, które wpadały w taki opis. Niestety większość z nich już widziałem.
Natomiast...

ale za "Odpadają też seriale superbohaterskie” masz u mnie plusa. Nie wiem jak można takie gówno oglądać w wieku +15 lat

Najpierw podziękuję za plusa.
A później przyznam się, że
Snowfall. Powiedziałabym, że każdy sezon ma jakieś swoje zakończenie ale mamy jeden główny wątek przez całą fabułę. Serial zakończony moim zdaniem solidnie.
@venomik: harley quinn rewelacyjna? Dla mnie jest spokojnie z 10 lepszych animacji, ale załączona ma z 52 odcinki i kończy się (spoiler) gotowością do kolejnej walki więc odpada.
Jeśli chcesz batmana to na yt jest rewelacyjne słuchowisko zrobione przez hbo i serio rewelacyjne, poziom arkham asylum czy arkham city, do tego za free. Batman the Audio Adventures się nazywa.
Usmiech_Niebios - @venomik: harley quinn rewelacyjna? Dla mnie jest spokojnie z 10 le...
  • 0
harley quinn rewelacyjna?


@Usmiech_Niebios: Dla mnie tak. W sumie oceny też ma bardzo wysokie. Ale do mnie ten typ kreatywnego, absurdalnego humoru bardzo trafia. Kojarzył mi się z moim ukochanym Community.
I w sumie nie jest to przypadek. Spotykałem się wtedy z dziewczyną, która niekoniecznie miała ten sam gust filmowy co ja, ale podzielała moją miłość do Community i Harley też jej się niesamowicie spodobała.
@venomik: w tym typie humoru venture bros (8 sezonów wszystkie wątki zamkniete filmem) i archer (z 12 sezonów, tak do 4-5 warto) imo przebijają, więc możesz spróbować obczaić. Gwarantuje że Venture Bros będzie miało wyższe oceny niż Harley Quinn ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@venomik mnie wciągnął ‚Wąż’ na netfixie, ‚Outsider’ na hbo był ciekawy, z lat młodości to ‚Lost’, ‚Młody Sheldon’ dla humoru, ‚Stranger Things’ ma swój klimat, z bardziej creepy to ‚Nawiedzony dom na wzgórzu’, początek ‚The good doctor’, Suits, ‚Grace i grace’ chociaż usypiające, ‚Seria niefortunnych zdarzeń’ jest tym co mnie wciągnęło, bo nie kończyło się cukierkowo, pierwszy sezon ‚The sinner’ był ciekawy. Z Polskich to nienajgorsze były pierwszy sezon ‚Rojst’, ‚Odwilż’, ‚W