Wpis z mikrobloga

Ja to od zawsze miałem smykałkę do handlu, bez kitu xD w sumie od dzieciaka w tym siedziałem bo matka miała działaność, a ja zajmowałem się sklepem. W szkole średniej kombinowałem jak mogłem, może nie było to do końca etyczne, ale legalne ( ͡º ͜ʖ͡º) jak wychodziły jakieś promocje na programy czy kody Xbox to siedziałem, klepałem klucze, a potem na allegro. Jak pomysł się kończył to tworzyłem "poradnik jak zarabiać" na daje rzeczy i sprzedawałem w xx ilości xD (wtedy jeszcze były różne fora internetowe gdzie ludzie "zarabiali w internecie). Pamiętam, że raz tak to rozkręciłem że aż JDG założyłem bo już była za duża kasa z tego xD no źle nie było, mając te 17 lat miałem po pewnym czasie jakieś 50% najniższej pensji i to z dochodu pasywnego. Będąc w szkole średniej byłem królem.

Teraz się wyprowadzamy, sprzątam mieszkanie po dziadku, piwnice i puszczam masowo fanty na OLX xD nie są to jakieś zawrotne sumy, ale w sumie sprzedałem już takie rzeczy co różowa by to od razu wywaliła xD od 30 letniego niekompletnego kompletu sztućców po jakieś płyty do gramofonu czy elektrosmieci. Od paru dni tak się kręci, że już nawet nie wiem ile z tego jest kasy, a sprzedaje by sprzedać. Kilak stów się uzbierało, akurat na waciki. Jak tylko coś wpadnie mi w ręce to Google lens, google, szukam ile coś jest warte, dobra cena, opis, potem to leci na olx/grupy tematyczne i wpada hajs. Niby grosze bo tu 20 zł, tam 50, ale dzisiaj zarobiłem 100 zł z pudełka elektroszmelcu który i tak bym wyrzucił, nawet nie wiedziałem, że ludzie takie gówno kupują. Może serio kiedyś pomyślę by znaleźć jakąś swoją niszę i sobie dorabiać na boku ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ciekawe czy na lumpach idzie coś jeszcze zarobić ( ͡º ͜ʖ͡º) tak się składa, że za 2 tyg się przeprowadzam i 100m od mieszkania mam lumpa, może by tam spróbował swoich sił?

#handel #sprzedaz #lumpeks
  • 3
@zielony_goblin: kupujesz w lumpie, sprzedajesz na vinted, znajoma tak dorabiala na wychowawczym i do 2k miesiecznie jej wpadalo. Tylko pozniej vinted jakies ograniczenia kwot na miesiac czy cos wprowadzil to musialbys juz sam sprawdzic.