Wpis z mikrobloga

Sprzedaję auto jako drugi właściciel. Nowy (trzeci) chce przy kupnie w komplecie dokumentów także umowy/faktury między salonem, a 1 właścicielem i między 1 i 2 (czyli mną). Jest to niby wymagane do zarejestrowania auta.

Faktycznie w necie tak piszą, ale z drugiej strony ja mam umowy z poprzednich sprzedanych aut i nikt nigdy tego nie wymagał. Tak samo obecne auto zarejestrowałem z umową między mną a 1 właścicielem, bez umowy między salonem, a nim.

Ktoś podpowie czy faktycznie te dokumenty są wymagane i trzeba okazać poprzednie umowy?

#motoryzacja #samochody #auto #polska
  • 8
@LipaStraszna: Nie są wymagane. Kupującemu pewnie chodzi o ciągłość umów, ale to nie oznacza że mają być wszystkie umowy. Tylko umowa z osoba na którą obecnie jest zarejestrowane auto.
Gdybyś nie zarejestrował auta na siebie, wtedy musisz dać mu umowę, która spisałeś z poprzednim właścicielem.
Możesz dać kopie faktury, żeby uwiarygodnić pochodzenie auta. Ale do niczego innego nie będzie potrzebna.
@LipaStraszna A ok. Bo jeszcze była opcja, że faktura i jakiś leasing i ktoś mu tak powiedział, że trzeba wszystko.

Podsumowując, jak jesteś w dowodzie wbity, to nie trzeba poprzednich kwitów.