Wpis z mikrobloga

Jak się zapisać w Niemczech do lekarza? Potrzebuję podobno jakąś kartę, powinienem ją dostać pocztą, ale nic nie mam, od ubezpieczyciela przychodziły tylko jakieś pisma. Jest jakaś rejonizacja? ##!$%@? #niemcy
  • 8
  • 0
@bezcelowy Kurde nie wiem. Wrzucałem to w translator ale chyba nie czytałem zbyt uważnie. Nie pamiętam nazwy, a te papiery gdzieś zapodziałem xD Jeśli pytali o zdjęcie, to wystarczy że je doślę i oni mi przyślą tę kartę?
@Damasweger: ja wybrałem techniker krankenkasse, wszystko załatwiałem na miejscu. Mi osobiście zalezało na czasie i wziąłem osobe ktora ogarnia takie sprawy. W 2 dni ogarnałem z nia wszystko od ubezpieczenia, kasy chorych po konta bankowe i meldunek.
@Damasweger: Zapytaj się pracodawcy, bo on w sumie musi odprowadzać składki do kasy chorych twojego wyboru i Anetki z HRu wiedzą co i jak. Normalnie działa to tak:

1. Rejestrujesz się w kasie.
2. Zgłaszasz pracodawcy gdzie się zarejestrowałeś.
3. Od kasy dostajesz Gesundheitskarte z którą zawsze chodzisz do lekarza.
4. Szukasz sobie przychodni, rejestrujesz się w niej i umawiasz wizytę do lekarza.
@Damasweger: możliwe, że w piśmie masz nawet link do wrzucenia zdjęcia online. Kartę wyrobią ci po dosłaniu zdjęcia, ale i bez niej mógłbyś dostać od nich jakieś potwierdzenie ubezpieczenia, które możesz u lekarza przedstawić. W razie pytań ktoś na ich infolinii albo w placówce powinien mówić po angielsku. A co do lekarza, to rejonizacji nie ma, dzwonisz I umawiasz termin, czasem trafi się praktyka, gdzie online możesz wyklikać