Wpis z mikrobloga

@hortu z 18 miesięcy temu to wycofali. Wprowadzili w to miejsce oszukane superpromo, czyli promocję polegająca na tym że na każdy kurs dają uznaniowo pulę tańszych biletów. Może być na kurs 1 tańszy bilet, może byc 10, może 50. Jak również zero. Wedle ich uznania.
@Ramone może być też 0. Jeżeli wg danych historycznych, weekend+ zapewne kilka innych czynników wynika że pociąg będzie miał obłożenie 100% to po co mają dawać pulę tańszych biletów?
@wykopnet: mają prawo, ale niech nie nazywają tego dynamicznym, jak to jest ręcznie sterowane a nie na podstawie realnego zapełnienia kursu. Wkurza mnie jak urabiają ludzi że jest taniej, jak jest drożej. Wiedziałem że po wprowadzeniu tego superpromo to będzie lipa dla pasażera. Na początek rzucali dużo tanich biletów aby urobić ludzi, a potem stopniowo to ograniczano.
@Ramone jeżdżę i jest dynamiczny. Na mniej chodliwe kursy i dni można czasem kupić taniej tuż przed wyjazdem. 17 grudnia to weekend, tydzień przed świętami więc nie ma opcji na tańsze bilety. Co ciekawe na ten sam kurs cena może jeszcze spać. Na tym niestety polega dynamiczny system żeby zapełnić miejsca i wyciągnąć jak najwięcej kasy. Brutalne prawo rynku przykro mi.
@wykopnet: wybacz, ale jak na Warszawa -Gdańsk/Kraków dają tańsze bilety a na moja trasę średnio obleganą Lublin Wrocław już niezbyt chętnie to dla mnie nie jest żaden dynamiczny.
  • 1
@Ramone: Dzięki mireczku za wyjasnienie. Nawet nie wiedziałem, że półtora roku temu wycofali się z tego. To by wyjaśniało, czemu 13 grudnia z poznania do gdyni już mam 30% promocji. Z całego tego ich "nowego" systemu promocji jedynie mi się podoba taniej z bliskimi, bo zazwyczaj podróżuję z partnerką.